Війна

Мінські угоди не зайшли у кут — глава МЗС Клімкін

Війна/Мінські угоди не зайшли у кут — глава МЗС Клімкін
Зберегти
Вигляд

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що Мінські угоди щодо врегулювання ситуації на Сході України в не зайшли у кут, проте Росія цілком свідомо ігнорує всі домовленості в сфері безпеки.

«У глухий кут реально зайшли не Мінськ угоди — ми маємо проблему з небажанням Росії виконувати будь-які домовленості в сфері безпеки. Росія це робить абсолютно усвідомлено, щоб в результаті створити квазіросійскій протекторат на Донбасі і намагатися цей квазіроссійскій протекторат інтегрувати назад в Україну», — сказав міністр в ході прес-конференції в Києві.

За словами Клімкіна, РФ таким чином намагається розвалити Україну.

Також, за його словами «Дорожня карта» щодо імплементації Мінських угод повинна передбачати кроки по забезпеченню безпеки на Донбасі і створенню необмеженого доступу представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

«Логіка «дорожньої карти», яку ми хочемо спільно створити, полягає в необхідності чітко визначити послідовність кроків у сфері безпеки, вони стосуються як припинення вогню, так і в першу чергу відведення російських військ. І, звичайно, дозволу спеціальній місії ОБСЄ ефективно контролювати територію Донбасу», — сказав він.

Нагадаємо, що 11 липня українська сторона СЦКК звинуватила бойовиків в обстрілах Горлівки.

Пов`язані новини