Міністерство соціальної політики призупиняє соціальні виплати тимчасово переміщеним особам, які знаходяться в так званих «списках Служби безпеки України», і передає інформацію про цих громадян до Державної міграційної служби.

Про це в ефірі Громадського повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

«Управління соціального захисту має реагувати на цю інформацію. Тобто, тимчасово призупиняються виплати до з’ясування ситуації. Списки надсилаються до Державної міграційної служби», – сказав Мущинін.

За його словами, це зроблено для запобігання здійснення корупційних схем щодо соціальних виплат.

«Є випадки, коли кажуть, що сьогодні у нас організована корупційна схема. Коли на одну адресу проживання в регіоні зареєстровано 7,5 тисяч записів про проживання саме по цій адресі», – додав заступник міністра.

Він зазначив, що відповідна інформація надійшла до Служби безпеки лише на цьому тижні.

«Це не підтвердження, це лише інформація, яка прийшла в управління соціального захисту від СБУ, тому ми маємо перевірити її», – наголосив Мущинін.

Раніше міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив, що його відомство разом із СБУ протягом останніх місяців співпрацювали над «ліквідацією шахрайських схем які побудовані навколо виплат переселенцям».

«Лише за останні місяці за поданням СБУ та інших правоохоронних органів ми призупинили виплати понад 150 тисячам осіб», – написав Розенко у Facebook.

Раніше Мущинін повідомив, що Державна міграційна служба, згідно розпорядження Кабінету міністрів, зобов’язана ставити штампи у довідках тимчасово переміщених громадян України щодо здійснення соціальних виплат.

Поділитись: