За 2018 рік економіка України зросла на 3,2%, про це свідчать оперативні дані Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

«Ми маємо достатньо позитивний показник 3,2%: зростання валового внутрішнього продукту. Це оперативні дані відповідно до розрахунку Міністерства економіки», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 13 лютого.

Він також підкреслив, що минулого року інфляція в Україні опустилась нижче 10%.

«І саме головне, що майже тисячу об’єктів було збудовано та реконструйовано в Україні. Це офіційні дані по країні за минулий рік. Тобто 957 об’єктів виробничого призначення», — зазначив Гройсман.

Нагадаємо, що за прогнозами Національного банку України, у 2019 році економіка має зрости на 2,5%. У Міністерстві економічного розвитку прогнозують зростання ВВП України у 2019 році на 3%, у 2020 році — на 3,1%, а у 2021 році — на 3,9%.

«У 2019 році, як і раніше прогнозувалося, зростання реального ВВП уповільниться до 2,5%. Це пов’язано з жорсткою монетарною політикою, необхідною для зниження інфляції до цілі, та стриманою фіскальною політикою, зумовленою погашенням значних обсягів державного боргу цього року», — повідомляли у Нацбанку.

Проте, попри негативний ефект, який висока облікова ставка робить на економічне зростання, там ухвалили рішення не знижувати її та залишили на рівні 18%.

Поділитись: