Мін'юст планує подати до Ради законопроєкт про цивільні партнерства для одностатевих пар
Міністерство юстиції у 2023 році планує подати до Верховної Ради законопроєкт про реєстровані цивільні партнерства. Але він стосуватиметься лише одностатевих пар.
Про це заявила заступниця міністра юстиції з європейської інтеграції Валерія Коломієць у своїй колонці в «Українській правді».
«Ми розуміємо важливість та актуальність цього питання з огляду на велику кількість представників та представниць ЛГБТК+ спільноти які сьогодні обороняють нашу країну в лавах Збройних сил України. Адже і держава своєю чергою також має попіклуватися про них та їхні родини, чи не так?» — зазначила Коломієць.
Вона наголосила, що йдеться лише про запровадження інституту реєстрованого цивільного партнерства, а не одностатевих шлюбів. За словами посадовиці, у своєму законопроєкті Мін'юст планує передбачити перелік прав партнерів: «Фактично все те ж саме, що і в різностатевих пар, з урахуванням певних винятків та нюансів».
Також документ визначить питання, які регулюватиме партнерський договір. Водночас одностатеві шлюби між українцями, які уклали за кордоном, хочуть прирівняти до цивільного партнерства в Україні. А ще законопроєкт дозволить українцям, які перебувають в інших країнах, укладати партнерські відносини в дипломатичних і консульських установах України.
Що передувало?
Народна депутатка від «Голосу» Інна Совсун 7 березня подала до Верховної Ради власний законопроєкт про реєстровані партнерства. У разі схвалення цього документа такими партнерствами зможуть скористатися одностатеві й різностатеві пари.
За словами Совсун, це має допомогти парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера чи партнерки.
А у 2022 році понад 28 тисяч українців підписали на сайті президента петицію, у якій закликали легалізувати одностатеві шлюби. Володимир Зеленський тоді відповів, що в умовах воєнного стану змінювати Конституцію не можна, а там зазначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.
Становище ЛГБТ+ в Україні
Останнім часом серед українців покращилося сприйняття ЛГБТ+. Наприклад, Київський міжнародний інститут соціології з'ясував, що ще 2016 року негативне ставлення мали 60,4% українців, а вже 2022-го — 38,2%. У січні 2023 року 58% українців цілком або частково погоджувалися, що представники ЛГБТ+ повинні мати такі самі права, як і інші люди. Протилежну думку мали лише 20%.
А втім, в Україні продовжують фіксувати випадки дискримінації. 2022 року на території України моніторингова мережа правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» зафіксувала 103 випадки гомофобії, трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людини, зокрема 31 випадок із боку окупантів.
- Поділитися: