Міністерство юстиції США подало позов до суду щодо колишнього співробітника Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Едварда Сноудена, що опублікував мемуари «Permanent Record» («Особиста справа»). У Мін'юсті вважають, що книга порушує договір про нерозголошення, який ексспівробітник підписував, працюючи в американських спецслужбах.

Про це йдеться в повідомленні міністерства.

«Позов Сполучених Штатів не спрямований на те, щоб зупинити або обмежити публікацію чи розповсюдження», — йдеться в повідомленні.

Мін'юст вимагає від Сноудена перерахувати усі доходи від продажу книги владі, оскільки він не надав її перед публікацією на перевірку.

Позов був поданий до суду східного округу Вірджинії. Мін'юст зазначив, що позов не прив'язаний до пред'явлених раніше звинувачень. 

У книзі Сноуден розповідає про те, як у 2013 році він викрав секретні дані американської розвідки, передав цю інформацію журналістам The Guardian і The Washington Post, через загрозу судового розгляду поїхав до Гонконгу, а потім — у Росію, де отримав посвідку на проживання. 17 вересня у 20 країнах світу стартував продаж мемуарів.

Поділитись: