Український політв'язень Сергій Літвінов у Диканівській колонії №12, Харків, 27 червня 2019 року
Фото:

Олександр Назаров/Громадське

Міністерство юстиції не розкрило деталі передачі з Росії в Україну політв’язня Сергія Літвінова, який продовжує відбувати покарання в Харкові після того, як його засудили в Росії до майже 9 років в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями.

Про це йдеться у відповіді Мін’юсту на запит Громадського.

У відомстві підтвердили, що «компетентні органи Росії» передали Літвінова Україні, проте інші деталі справи не розкрили.

«Зміст матеріалів судової справи та детальна інформація щодо цієї особи є конфіденційною і містить персональні дані, які захищаються та обробляються Міністерством юстиції України відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», та не можуть поширюватися без згоди суб'єкта персональних даних», — йдеться у відповіді міністерства.

Нагадаємо, як дізналось Громадське, Літвінов вже 4 місяці перебуває в колонії в Харкові після передачі з РФ. У Росії він відсидів 5 років у в’язниці — політв’язня засудили на 8,6 роки за нібито розбій, хоча спочатку хотіли засудили на 25 років за вбивство неіснуючих насправді людей на Луганщині, коли Літвінов був у складі батальйону «Дніпро-1».

Повне інтерв'ю з Сергієм Літвіновим дивіться і читайте невдовзі на Громадському. 

Поділитись: