Піднімалось питання про збільшення Місії ОБСЄ на Донбасі в кількості і в техніці. А також про можливість цілодобового спостереження.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та новий голова ОБСЄ, міністр європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії Себастіан Курц обговорили розширення роботи Місії на Донбасі.

Ключові моменти обговорення вони представили на спільному брифінгу у Києві, передає кореспондентка Громадського.

Так, піднімалось питання про збільшення Місії ОБСЄ на Донбасі в кількості і в техніці. А також про можливість цілодобового моніторингу ділянки українсько-російського кордону.

«Звичайно, місія має це робити цілодобово. Говорили з Себастіаном про зміцнення Місії і в кількості і в техніці», – сказав Клімкін.

За його словами, Росія блокує роботу, не дозволяє доступ до окремих частин Донбасу. Саме там – де російська зброя і російські війська. Також місія має отримати доступ до кордону, де відбуваються ротації. 

«І ми маємо чіткий план, як це зробити - бази, камери спостереження і поставити там наглядачів для інспекції. Нам треба більше наглядачів (кількісно – ред.) і техніки (камери, дрони – ред.). Це дозволить наглядати цілодобово», – зауважив Клімкін.

За словами Курца, одним з головних завдань він вбачає досягнення і збереження перемир'я і здійснення розведення сторін.

«Необхідно зміцнювати місію там (на Донбасі – ред.). Ми також хочемо забезпечити кращий доступ до регіону. Будемо намагатись поліпшити умови праці наглядачів», – сказав він.

Крім того, обговорювалось питання підготовки до виборів на Донбасі після досягнення необхідного рівня безпеки у регіоні.

«Говорили про те, що після безпекового аспекту нам треба готуватися до чесних виборів. Нам потрібно зрозуміти хто буде виконувати завдання і брати участь у підготовці до виборів - ми вважаємо це має бути наглядова місія і озброєна. Ми сьогодні говорили, як саме розподілити ці обов'язки між місіями», – сказав Клімкін.

Також акцент робився на тому, що може зробити ОБСЄ в питаннях звільнення заручників на Донбасі а також на гуманітарному аспекті – доступ міжнародних організацій до окупованого Донбасу.

«Треба залучати всіх до переговорів, ми намагаємося зробити певний внесок у цьому. Для цього треба згода всіх сторін. Ми будемо допомагати у цьому напрямку», – сказав Курц.

Крім того, він зауважив, що під його головуванням буде вестись робота над поліпшенням довіри до Місії та досягнення взаємопорозуміння між членами ОБСЄ.

«Велика перевага ОБСЄ полягає в тому що до складу входять 57 держав. В цьому і виклики – бо рішення має прийматися одноголосно. Останнім часом ситуація поліпшується. ОБСЄ вдалося організувати спеціальну місію і це вдалося. Потрібне залучення і політиків у Києві та Москві для покращення діалогу. Треба мати більшу довіру, чого зараз немає в повному обсязі», – додав Курц.

Раніше Курц повідомив, що Австрія виділяє ще 2 млн євро гуманітарної допомоги для жителів сходу України.

Нагадаємо, що 3 січня голови МЗС України та Австрії побували на сході України та побачили наслідки обстрілів у Виноградному.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile