ENRU

Міськголова Києва Кличко відкрив оновлену Поштову площу

2c8b8fe0b64217a7c
Всі фото: kiev.klichko.org

Київський міський голова Віталій Кличко відкрив після реконструкції наземну пішохідну частину Поштової площі, де також встановлена скульптурна композиція, яка символізує засновників столиці.

Про це повідомляє прес-служба київського міськголови.

На верхній частині пішохідної зони Поштової площі, яка виходить на Володимирський узвіз, міський голова відкрив скульптурну композицію авторства київського митця Володимира Журавля. Це фігури чотирьох дітей – трьох хлопчиків та дівчинки, прообраз Кия, Щека, Хорива та їх сестри Либеді - які запускають паперові кораблики Дніпром.

На карті позначені цікаві для туристів місця: пам’ятники, церкви, парки тощо. По периметру можна прочитати українською й англійською фрагмент з «Повісті минулих літ» Нестора-літописця про заснування Києва.

На Поштовій площі розширили прогулянкову зону та облаштували крім центрального прохід з тротуарної частини Володимирського узвозу через новий оглядовий майданчик.

На площі уже працює фонтан, облаштовані клумби та газони, висаджені молоді дерева. Поштова площа також є однією з п’яти офіційних фан-зон Євробачення, тому там можна буде переглянути трансляцію офіційних заходів конкурсу.

До Поштової площі Віталій Кличко спустився фунікулером. Біля верхнього виходу він оглянув першу встановлену в Києві автоматичну вбиральню. Вона стилізована під старовинну тумбу для афіш і не псує зовнішнього вигляду міста. Втілювати проект допомагають французькі фахівці.

Всередині кабіна повністю автоматизована. Після використання унітаз та підлога дезінфікуються, щоб прийняти наступного відвідувача. Цей процес займає одну хвилину. Вартість послуги складає 1 гривню, яка йтиме на оплату комунальних послуг.

До кінця року у столиці планують встановити 10 таких кабін. На їх встановлення місто не витрачатиме жодної копійки, оскільки це - інвестиційний проект. За словами представника інвестора, витрати на встановлення компенсують за рахунок розміщення реклами на вбиральні.

Дивіться також публікацію, де наводяться основні локації Євробачення на карті Києва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram