ENRU

Міськрада Краматорська кілька місяців блокує ремонт системи водопостачання міста — Ірина Геращенко

Міська рада міста Краматорськ Донецької області відмовляється підписувати меморандум для реалізації проекту з ремонту системи водопостачання у місті. Головною причиною, яку називають депутати, є нібито «можливе падіння гривні».

Про це повідомила перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

На початку 2017 року було проведено тендер на реалізацію цього проекту. Його виграла словенська кампанія Esotech, яка має відповідний досвід . Вартість проекту- майже 3, 5 мільйони доларів.

«Але виявилося, що Краматорську ані гроші Світового банку, ані реконструкція водогону не потрібні- принаймні, так вважають місцеві депутати», — написала Геращенко.

За її словами іноземна компанія вже кілька місяців не може почати ремонт через втручання міськради до цього питання і відмови підписувати відповідний меморандум. Міський голова не втручається і не тисне на рішення депутатів.

Депутати кажуть, що бояться можливої зміни курсу гривні, через що «можуть виникнути фінансові навантаження на місцевий бюджет». До міськради звернувся віце- прем'єр Геннадій Зубко з офіційним листом, що ніяких подібних ризиків перед місцевим бюджетом не існує в природі, але якщо і виникнуть, то це буде питання держбюджету.

«Цього понеділка Краматорська місцева влада запросила до міста Посла Словенії в Украіні, з мотивацією, що нарешті підпишуть меморандум. А потім —  мер сховався, а міськрада заявила, що категорично не підпише ніяких угод, поки Мінфін кров'ю не розпишеться, що гривня не впаде», — додала Геращенко.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram