УКРАЇНА

Міст Метро у Києві може впасти в будь-який момент — проектувальник Росновський

5 червня, 2018 13:13
УКРАЇНА/Міст Метро у Києві може впасти в будь-який момент — проектувальник Росновський
Зберегти
Вигляд
Співавтор проекту мосту Метро Георгій Росновський заявив, що міст, побудований у 1965 році, може впасти в будь-який момент.

Співавтор проекту мосту Метро Георгій Росновський заявив, що міст, побудований у 1965 році, може впасти в будь-який момент.

Про це він розповів в інтерв'ю «Громадському Радіо».

За його словами, небезпека обвалення виникла через те, що під час будівництва напружувані пучки арматур не були як слід ізольовані. Через це вони вкрилися іржею, і на даний момент арматура перебуває у поганому стані.

Росновський каже, що капітальний ремонт не допоможе, потрібна реконструкція мосту і необхідно поступово розбирати дорогу авторуху, розбирати деякі конструкції, і замість двох смуг робити по три смуги.

«У мене є такий проект. Так, вже років десять як заборонили рух по мосту важкого транспорту, але все одно міст під загрозою. У мене є інші матеріали обстеження, де чітко написано, що міст Метро може впасти в будь-який момент абсолютно несподівано», — додав він.

Росновський стверджує, що якщо міст почне валитися, то впаде повністю.

«Почне в одному місці, і, як доміно, піде по всіх прольотах. І ще один показник: коли випробували міст Метро, давали колосальне, максимальне навантаження, і опускання шарнірів було на 3 см, прибирали навантаження, було — нуль. А зараз шарнір опустився на 23 см і не піднімається», — зазначив він.

Міст Метро — перший метроміст через Дніпро в Києві. Разом з Русанівським мостом з'єднує правобережну частину Києва з Русанівкою, Лівобережним масивом, Воскресенкою, Лісовим масивом, зоною відпочинку — Гідропарком. На правому березі Дніпра міст завершує станція «Дніпро» Київського метрополітену.

Нагадаємо, метро Тбілісі припинило роботу через страйк машиністів, працівники вимагають підвищення зарплат.

Пов`язані новини