Життя

Міста за межею. Антрацит

Життя/Міста за межею. Антрацит
Зберегти
Вигляд

Місто Антрацит знаходиться в 70-и км. на південний захід від Луганська, в 130-и км. на північний схід від Донецька, на автостраді Харків - Ростов-на-Дону. Чисельність міського населення до війни складала майже 76 з половиною тис. осіб, після - 30 тис У місті видобували вугілля, були підприємства з ремонту гірничо-шахтарського устаткування, підприємства харчової та легкої промисловості.

Основні підприємства:

-філія Луганського автоскладального заводу;
-центральна збагачувальна фабрика «Нагольчанська»;
-шахта «Антрацит» - основне підприємство міста, яке збагачувало бюджет та доля якого в загальному обсязі випуску продукції займала майже 67%;
-шахта «Комсомольська» - закрилася 14 вересня 2014 року через невиплату грошей шахтарям бойовиками так званої «ЛНР»;

-шахта «Партизанська» - одна з найстаріших діючих шахт в Україні, заснована в 1913 році, працює тільки на чверть.


Систему шкільної освіти в місті складають 25 загальноосвітніх установ. Серед них 8 установ новоготипу: гімназія, ліцей, спецшкола з поглибленим вивченням іноземних мов, 5 учбово-виховних комплексів.


Місто Антрацит було захоплене Донськими казаками Росії 5 травня 2014 року. Після захоплення була проголошена так звана «Казача республіка», над міськрадою вивісили прапор війська Донського. Казаки прибули під керівництвом отамана Миколи Козіцина, їм вдалося узяти під контроль Ровеньки, Красний Луч, Антрацит та Первомайск. Сам Козіцин осів у Красному Лучі.

«Найгарячіший» час припав на серпень 2014 року. Тоді місто зазнавало сильних обстрілів.   Постраждали декілька районів, майже повністю був зруйнований центральний ринок. Місто по черзі контролювали різні комендати: В'ячеслав Пінєжанін, намагався втрутитися отаман «Косогір», і навіть приїжджав бандит-рецедивист з Росії Євген Іщенко. Пізніше, Пінєжаніна вбили за наказом керівника так званої «ЛНР» Ігоря Теслярського, за жорстку критику луганського лідера бойовиків. В Атрациті пройшло пишне поховання.  Далі був убитий і сам Іщенко, а «Косогора» заарештували та посадили у підвал «СБУ» у Луганську.

22 квітня в Атрицит приїхав спеціальний підрозділ російський військових «єноти» та ліквідовував усіх казаків. Представників «війська Донського» виводили буквально у нижній білизні з власних будинків та відвозили у підвал луганської «СБУ». Звідти ніхто з них не повернувся. Після цього, представники казацтва з міста практично зникли. Зараз містом формально керує Ігор Теслярський.

Антрацит використовується як перевалочна база для техніки, яка приходить з Росії та йде далі до Луганська. Основна база терористів знаходиться на рудоремонтному заводі, але там не накопичують техніку.

Ціни на основні продукти харчування: 


цукор - 22 грн/кг
борошно - 7-10 грн/кг
яйця - 25 грн/дес.
куряче філе - 77 грн/кг
сметана - 50 грн за 0,5 л
огірки - 45-55 грн/кг
помідори - 90 грн/кг

Зараз в місті порожньо, з силовиків тільки міліція такзваної «ЛНР». Казаки ліквідовані. У місті працюють школи та лікарні, щоправда в них немає ліків. Жителі Антрациту вимушені шукати продукти та способи заробити гроші. Багато хто виїжджає, щоб оформити пенсію в Україні, а потім повертаються до своїх будинків, бо не хочут їх залишати.

/hromadske.tv

Пов`язані новини