Міста за межею. Красний Луч
Красний Луч до захоплення казаками був великим центром вугільної промисловості. Розташований в 60 км від Луганська. Торік населення становило 120 000 осіб. У місті працювало 10 шахт, 6 продовольчих супермаркетів, 10 банків, 4 кур'єрські служби, 5 служб таксі, 2 заводи, швацька фабрика.
Керівництво та управління
Місто було захоплене російськими козаками під керівництвом отамана Миколи Козіцина. Сам отаман довгий час працював наглядачем у Ростовській в'язниці. У травні 2014 перетнув кордон з Україною і за допомогою трьох сотень казаків захопив міста Антрацит і Красний Луч і оголосив там казацьку республіку. Пізніше Козіцин перевів на Донбас близько 4 тисяч своїх казаків. Потім глава невизнаної "Луганській народної республіки" Ігор Плотницький спробував ліквідувати Козіцина, після чого отаман утік до Росії. Місто перейшло під управління так званої "ЛНР". Зараз містом керує Юрій Кондратенко, колись власник місцевого центрального ринку. Силовий блок складається з поліції Красного Луча. До неї входять практично одні місцеві. Блок контролюється народною міліцією так званої "ЛНР" і особисто Плотницьким. Крупна база народної міліції знаходиться в самому серці міста - між вулицями Дубенка і Магістральною.
Соціальне життя
Населення Красного Луча становить 60000 осіб. У місті працюють кілька лікарень та швидка допомога. Медикаментів немає. У в'язницях перебувають в'язні, яких нічим лікувати і нічим годувати. Ціни на ліки вище за київські в 2-3 рази. Приміром 50 г фруктози коштують 60 грн., а 30 таблеток "Діабетону" - 120 грн. Життя в місті завмирає о 15, саме тоді закривається більшість магазинів. Виняток становить лише пивний бар - він працює до 22:00.
Шахти закриті, ті які відкриті - працюють тільки як ремонтні. Завод і фабрика закриті. Зарплати та пенсії в місті не видають, всі хто міг втекли в окуповану столицю так званої "ЛНР". Комунальні служби теж не працюють.
Ціни на основні продукти харчування
курка (тушка) - 63 грн/кг
філе - 80-90 грн/кг
сало - 150-200 грн/кг
свинина - 180 грн/кг
фарш індика - 75 грн/кг
помідори - 16 грн/кг
огірки - 20 грн/кг
картопля - 10-15 грн/кг
олія соняшникова - 35 грн/л
масло вершкове - 200 грн/кг
Незважаючи на постійні звіти козаків і представників так званої "ЛНР" про гуманітарну допомогу, місто Красний Луч опинилося на межі виживання. Навіть спроба просто купити аналгін обертається цілою подорожжю - медикаменти не доходять до окупованого казаками райцентру. Робота є лише у тих, хто вступив до лав бойовиків. Так же як і в Луганську - силовики отримують регулярне платню. Крім того займаються пограбуваннями. Ніяких інститутів соціального захисту в місті немає. Тим не менш, місцеві жителі продовжують безкоштовно виконувати свою роботу в школах, дитячих садках і лікарнях. Для керівництва так званої "ЛНР" та Ігоря Плотницького Красний Луч вже не представляє жодного інтересу. Людей у військовій формі практично немає на вулицях. Єдина згадка про війну - техніка на базі та сліди від снарядів. Місто продовжує виживати.
/hromadske.СХІД
- Поділитися: