У віці 90-та років помер Чак Беррі — один з найбільш знакових рок-н-рольних музикантів усіх часів. За своє життя музикант записав 20 альбомів, випустив 51 сингл та одним з перших потрапив до Зали слави рок-н-ролу. Ми згадуємо найцікавіші факти з життя ікони американської музики.

18 березня 2017 року, у віці 90-та років помер Чак Беррі — один з найбільш знакових рок-н-рольних музикантів усіх часів. За своє життя музикант записав 20 альбомів, випустив 51 сингл та одним з перших потрапив до Зали слави рок-н-ролу. Ми згадуємо найцікавіші історії з життя ікони американської музики.

Успішний Чак

Chuck Berry — Maybellene (1958)

Музична кар'єра Чака Беррі розпочалась стрімким злетом після синглу «Maybellene», який посів перше місце у хіт-параді ритм-н-блюзу і дістався восьмого місця національного хіт-параду США. У подальші кілька років музикант випустив більшість своїх найвідоміших пісень, серед яких «Johnny B. Goode», «Roll Over Beethoven» та «Sweet Little Sixteen».

Іронічно, але до вершини американського чарту Беррі дістався лише один раз, у 1972 році, коли випустив пісню «My Ding-a-Ling». Успіх став неочікуваним, адже це була оновлена версія треку «My Tambourine» (1968).

Впливовий Чак

The Rolling Stones — Little Queenie (1969)

Попри те, що кар'єра Беррі забуксувала на початку 60-х (про причини розкажемо далі), йому допомогло «британське вторгнення». Рок-н-рольна молодь з Альбіону надихалась ритмами музиканта, підкріплюючи це численними каверами. The Beatles переспівали «Roll Over Beethoven» та «Rock and Roll Music», The Rolling Stones записали свої версії треків «Come On», «Carol» та «Little Queenie», а Beach Boys запозичили мелодію з «Sweet Little Sixteen» для своєї пісні «Surfin' U.S.A.».

Кавери на Беррі завжди були популярними серед гуртів та музикантів. В різний час його пісні виконували Джиммі Гендрікс, Джон Леннон, Ніна Сімон, Electric Light Orchestra, AC/DC та Motörhead.

Легендарний Чак

Музиканта часом називають «найкращим рок-н-рольним музикантом» чи «батьком рок-н-ролу». За словами Джона Леннона, «якщо ви спробуєте дати рок-н-ролу ім'я, то це буде Чак Беррі».

Chuck Berry & Keith Richards — Nadine

Завдяки Чаку, музикантів стало цікаво не лише слухати, а й дивитися на них. Саме він одним із перших почав активно використовувати простір сцени для танців під час виконання гітарних соло. Саме Чак популяризував «duck walk» — танці на зігнутих ногах. Особливо відомими стали його стрибки на одній нозі.

Беррі додав у рон-н-рольні ритми кантрі та блюз, першим став розпочинати пісні з гітарних рифів, а його тексти адресувалися молоді та поколінню консюмеризму. Музикант був внесений у Зал слави рок-н-ролу в момент його заснування у 198-му році. Журнал Rolling Stone визнав його одним із найкращих гітаристів всіх часів і одразу 6 пісень Чака потрапили у список «500 найкращих пісень усіх часів».

Чак у кіно

Вплив Беррі на музику не залишився поза увагою поп-культури. Пісні музиканта часто з'являлися у фільмах та серіалах. Особливо варто згадати два випадки.

Перший — епізод у фільмі «Назад у майбутнє», де Марті МакФлай грає «Johnny B. Goode», а молодий музикант Марвін Беррі дзвонить своєму брату Чаку і дає послухати новий стиль виконання.

Другий — знаменитий танець героїв Уми Турман і Джона Траволти у фільмі «Кримінальне чтиво». У цей момент грає пісня Беррі «You Never Can Tell».

Кримінальний Чак

Попри величезну популярність та вплив, Беррі примудрився тричі побувати за гратами.

Вперше це сталося у віці 18 років, коли він з друзями пограбували кілька магазинів за допомогою зламаного пістолета. Беррі засудили до 10 років ув'язнення, проте він відсидів лише 4. У в'язниці музикант навіть встиг заснувати музичний квартет.

Друге ув'язнення сталося у 1959-му році, коли виявилося, що одна з гардеробниць його клубу займалась проституцією. З 5 років Чак відсидів лише три. Так, саме тому його кар'єра і забуксувала, проте не надто постраждала завдяки британцям.

У 1979-му році музикант відсидів 4 місяці за несплату податків, а в 1990-му році знову ледь не загримів за грати через скандал з встановленням камер стеження у жіночих вбиральнях в його клубі. Що ж, ніхто не ідеальний.

 

Поділитись: