ENRU

Місцеперебування і стан засудженого в РФ українця Клиха не відомий — адвокат

Місцеперебування та стан незаконно засудженого в Росії українця Станіслава Клиха наразі остаточно не відомий.

Про це повідомив його адвокат Ілля Новіков, передає «Укрінформ».

«Його зараз повернули з лікарні до в'язниці в Новоуральську. Туди до Клиха збирається поїхати його мати. Зараз вона чекає від мене на інформацію, що можна їхати, оскільки зовсім незрозуміло, де він перебуває і головне - в якому він стані», — сказав Новіков.

При цьому уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова запевнила, що з Клихом «все нормально і його стан покращується».

«Але зрозуміло, що все це дуже умовно з поправкою на розуміння, що таке здоров'я у в'язниці. Тобто, остання інформація така, що Клих знову там, де він вже був півроку, до того як потрапити до лікарні»,— сказав адвокат.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 8 вересня стало відомо, що Клиха повернули з психлікарні до колонії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram