Шарбат Гулу звинувачують у використанні підроблених документів. Місцева влада просить уряд надати жінці офіційний статус біженки.

Влада в провінції Хайбер-Пахтунхва просить центральний уряд не депортувати з Пакистану афганську біженку Шарбат Гулу, яка стала відомою завдяки своєму дитячому фотопортрету на обкладинці журналу National Geographic.

Про це повідомляє «Радіо свобода».

«Федеральна влада повинна надати офіційний статус біженця Гулі, що поліпшить імідж Пакистану, переконують в провінції, де й була затримана 26 жовтня нині доросла 40-річна «афганська дівчинка», — йдеться у повідомленні.

7 листопада 2016 року збігає термін її 15-денного ув’язнення за звинуваченням у використанні підроблених документів, після якого вона має бути відправлена назад до Афганістану.

Також жінці присудили виплату штрафу у 110 тисяч рупій (приблизно 1100 доларів).

Шарбат Гула виросла у таборі біженців у Пакистані. Вона стала відомою після того, як у 1984 році її помітив у пакистанському таборі біженців фотограф National Geographic Стів Маккаррі.

Наступного року портрет зеленоокої дівчинки-біженки з’явився на обкладинці журналу. У 2002 році Маккаррі знову знайшов і сфотографував Шарбат Гулу в Афганістані.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile