Родіон Лебедєв - колишній депутат селищної ради Опитного Донецької області. На час активних бойових дій він з родиною виїхав в Авдіївку, але півроку тому повернувся додому, згодом приїхала дружина. Дітей подружжя залишило в Авдіївці, бо вдома досі небезпечно. 

Коли журналісти Громадського приїхали в селище, Родіон ремонтував пошкоджений обстрілами дах. Чоловік намагається підготувати оселю до зими. 

За його словами, в Опитному наразі проживає до 80 людей, більшість - у напівзруйнованих будинках. Тут немає ніяких вигод - світла, води, тепла. Відсутні й магазин та медпункт. Так само як і органи місцевого самоврядування. Депутати сільради тепер живуть в Києві, селищний голова - в Краматорську. Тим часом, Опитне перепідпорядкували іншій селищній раді, розташованій у 30 кілометрах. По факту, місцеві мешканці не мають до кого звернутися по допомогу, де оформити якісь документи, в кого попросити будівельні матеріали, щоб хоч якось залатати зруйноване житло. 
 
Складно повірити, але до війни Опитне було розвиненим і досить благополучним населеним пунктом, розташованим у 12 кілометрах від центру Донецька. Зараз від нього залишилися самі руїни.
При цьому сподіватися на зміну ситуації найближчим часом не доводиться - виборів в Опитному не буде. Незважаючи на це, місцеві жителі починають повертатися.
/Анастасія Канарьова, Богдан Кінащук
/Громадське.СХІД
Поділитись: