Політика

Місцеві вибори: оцінки експертів та політиків

Політика/Місцеві вибори: оцінки експертів та політиків
Зберегти
Вигляд

В Україні завершилися чергові місцеві вибори. На тлі низької явки - близько 45% за попередніми даними, кампанія та голосування вразило українців своєю примітивністю та подекуди неочікуваними результатами.

Представник руху Чесно Інна Борзило назвала кампанію у Харкові брудною. Про це вона сказала в коментарі Радіо Свобода. «Виборча кампанія у Харкові проходила традиційно брудно. Дуже важко сперечатися або змагатися, з тими ресурсами, які є в чинного міського голови, беззаперечного лідера», – сказала експертка.

На місцевих виборах зафіксували всього 1052 порушення, заявили в громадянській мережі Опора. Вони були задокументовані до моменту закриття дільниць, під час підрахунку спостереження триває.

Голова президентської фракції БПП у Верховній Раді Юрій Луценко заявив, що місцеві вибори, проведені в Україні в неділю, 25 жовтня, «оголили ряд існуючих проблем, що турбують українців, і це має стати сигналом і приводом замислитися чинної влади».

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закликав Центральну виборчу комісію якнайшвидше призначити вибори у Маріуполі та Красноармійську. «Сьогодні відбулись місцеві вибори. Ми обрали владу, яка протягом наступних років буде найближчою до нас. Саме вона займатиметься вирішенням здавалося б простих, але наболілих питань – дороги, ліфти, садочки, школи, лікарні, поліклініки, - все те, що нас сьогодні оточує» , - написав спікер ВР у фейсбуці. За його словами, «кампанія пройшла здебільшого під загально-політичними лозунгами».

Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності проукраїнських більшостей у міськрадах. «Завершилося голосування. Я, як і всі українці, розраховую на чесний і прозорий підрахунок голосів і швидке оголошення результатів. Ще раз підкреслюю необхідність утворення проукраїнських коаліцій у місцевих радах. Правоохоронні органи повинні забезпечити захист волевиявлення українців. Спасибі всім, хто прийшов на ці вибори. Ваш голос дуже важливий», - написав у фейсбуці голова держави.

Чинний міський голова Києва Віталій Кличко, якого за даними екзит-полів чекає другий тур, також прокоментував кампанію. «Я, як мер столиці, отримав близько 40% підтримки виборців, і я вважаю, що це непоганий результат», - сказав він. «Справді, було б гарно, якби була перемога в першому турі - це могло б зекономити багато коштів, але зважаючи на ті умови, в яких ми працюємо – складні умови, я вважаю, що це також непоганий результат і велика довіра киян, які ми повинні відпрацювати».

Лідер партії Укроп, кандидат у мери Києва Геннадій Корбан оцінив роботу влади у виборчому процесі на «одиницю». «Я оцінюю цю виборчу кампанію для влади на кіл (одиницю – ред.) у всіх розуміннях цього слова. Ми говорили на самому початку, що оскільки це місцеві вибори, то центральна влада не повинна делегувати на них своїх васалів», – сказав Корбан. 

Політтехнолог Тарас Березовець, який на виборах консультував одну з політичних сил, написав у фейсбуці: «У Києві вночі стане зрозуміло, чи буде чесний підрахунок, чи у другий тур виведуть зручного для мера кандидата».

Журналіст Георгій Тихий, співробітник німецького ARD, прокоментував вибори наступним чином: «Один факт викликає відчуття просто тваринної радості. ... [Набридлий] носорог (символ партії Сергія Думчева Рух за реформи) пролетів з гуркотом. Впав з верещанням про “фальсифікації”, не здобувши й 5% відсотків... Може і до них колись дойде — monye can't buy me love (грошима не купиш любов)», - написав він у соцмережі.

«Цього разу було з кого обирати», сказала hromadske.tv співачка та музикант Каша Сальцова (Олександра Кольцова). Вона також розказала про те, як фільтрувати олігархів, комуністів, колишніх регіоналів обираючи за кого голосувати і партії за які не соромно зробити вибір

 

 

Виконавчий директор Комітету виборців України в Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв визначив основні проблеми виборів у Дніпропетровську: це проблеми з бюлетенями, з екзит-полами, які проводилися на недостатньо високому рівні, і тотальна наявність прихованої агітації в «день тиші». «З’явилися такі технологічні порушення, які раніше не спостерігались. Білборди з прихованою агітацією в «день тиші» — це саме така технологія, якою скористались усі провідні гравці. Партії зробили це свідомо. На підрахунку голосів ми передбачаємо дві проблеми, які можуть стати системними», — пояснив Громадське.Дніпропетровськ Жолудєв.

 

 

hromadske.tv

/Фото: Євромайдан via Facebook

Пов`язані новини