У новоствореній Православній церкві України (ПЦУ) заявили, що російські спецслужби, прикрившись ім‘ям депутата Європейського парламенту, намагалися у розмові спровокувати предстоятеля церкви, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

За словами Епіфанія, йому подзвонили 21 грудня від імені Девіда Макалістера, голови комітету закордонних справ Європарламенту.

«Поступово під час розмови почали ставитися провокативні питання, зокрема про «захоплення Лаври», про підтримку тих чи інших кандидатів на виборах», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Епіфаній наголосив на тому, що Українська церква виступає проти насильства і розпалення ворожнечі, вона відкрита до діалогу, а ніякого «захоплення» Лаври не може бути.

«Протягом розмови у митрополита Епіфанія з‘явилося відчуття, що це є провокація, тому він завершив її. Раніше подібного роду провокації, організовані російськими спецслужбами, відбувалися неодноразово. З досвіду відомо, що не отримавши якихось вигідних для себе відповідей під час розмови, провокатори здійснюють монтаж запису, компонуючи окремі слова і фрази. Тому в разі, коли у медіа з‘являться якість фрагменти розмови, аудиторія повинна враховувати вище зазначене і не довіряти їм», — заявили в ПЦУ.

Нагадаємо, предстоятелем Української помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник Української православної церкви Київського патріархату.

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖГлавою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

/Анна Кириченко

Поділитись: