Генеральний директор Apple Тім Кук під час звернення з нагоди 31-ої щорічної конференції для розробників Apple WWDC 2020 у Купертіно, штат Каліфорнія, США, 22 червня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/BROOKS KRAFT

Компанія Apple увечері 22 червня провела свою тридцять першу конференцію для розробників Apple WWDC 2020. Уперше через пандемію коронавірусу конференція повністю відбулася в онлайнформаті. На ній представили оновлення операційних систем для смартфонів (iOS), планшетів (iPadOS), смарт-годинників (watchOS), ноутбуків (macOS) і смарт-телевізорів (tvOS) — а ще оголосили про перехід MacBook на власні процесори Apple Silicon, що глава компанії Тім Кук назвав «історичним днем». Бета-версії всіх оновлених операційних систем вийдуть у липні, а повноцінний реліз відбудеться восени цього року. hromadske зібрало головне з презентації.

iOS

Головні новації стосуються нової версії операційної системи для смартфонів iPhone — iOS 14.

Одні з найбільш революційних змін — це впровадження функції «Зображення в зображенні» (Picture in Picture) і автономного перекладу. Перша функція дозволяє зберегти програвання відео під час виходу з додатку — наприклад, відео з YouTube буде відтворюватися, якщо ви вийдете з браузера в меню. Автономний переклад працює через додаток Translate — він дозволяє перекладати цілі фрази різними мовами без необхідності підключення до інтернету.

Інше значне оновлення — App Clips. Це мініверсії додатків, які не потребуватимуть встановлення на телефон і можуть швидко викликатися — а потім видалятися з телефона. App Clips працюватимуть через безпровідний зв’язок NFC або сканування спеціального коду.

Переробили в iOS 14 і взаємодію з голосовим помічником Siri. Тепер він не займатиме весь екран, а відображатиметься у вигляді невеликої «кульки» внизу екрана — наприклад, якщо ви попросите в нього інформацію про погоду.

Також в iOS 14 додали підтримку віджетів — як і в головній операційній системі-конкуренті Android, їх можна буде ставити на головний екран iPhone. А бібліотека додатків (App Library) групуватиму їх у межах одного робочого столу — так розробники позбавляють вас необхідності розподіляти додатки між різними робочими столами.

Оновлення зазнав і стандартний додаток Messages: тепер там можна закріплювати чати вгорі, перетворювати аудіо на текстове повідомлення, а анімовані емодзі — Memoji — отримали новий дизайн (зокрема, з’явилася можливість додати медичну маску). Змінилися й групові чати: тепер там можна буде відповідати на конкретне повідомлення (inline replies) та «позначати» людину — по суті так само, як і в Telegram. А ще іконка групового чату стала анімованою.

Додаток «Карти» (Maps) також зазнав оновлень — передусім у бік «екологічності». У ньому тепер прораховуватимуть маршрути для велосипедистів і електромобілів — навіть із урахуванням наявності сходів та зарядних станцій. Для окремих міст тепер вказуються зони підвищеної забрудненості. А ще — рекомендовані для відвідування місця. Оновлені «Карти» будуть доступні не лише у США, а й Канаді, Великій Британії та Ірландії.

iPadOS

На планшетах Apple значно вдосконалила можливості рукописного введення за допомогою фірмового стилусу Apple Pencil. Приміром, фігури, намальовані ним, будуть автоматично коректуватися. Але найбільше нових можливостей з’явилося саме в роботі з рукописним текстом: по-перше, його тепер підтримує пошук; по-друге, тепер за допомогою штучного інтелекту можна буде виділяти окремі слова й літери рукописного тексту — і навіть перетворювати його в друкований.

На презентації Apple, що цікаво, демонстрували, що новий пристрій розпізнає навіть китайські ієрогліфи, а не лише англійські слова.

Пошук в iPadOS також удосконалили: тепер він став загальним для всіх додатків. При цьому пошук автоматично шукає і в текстових документах. Сповіщення дзвінка на iPad тепер не займатиме весь екран, а з’являтиметься у верхній частині екрана, аби не відволікати. Також на планшетах Apple можна буде змінити поштовий клієнт і браузер за замовчуванням.

Крім того, на iPad будуть працювати уже згадані App Clips, оновлений Siri, Messages, «Карти» й віджети, які оновилися в iOS.

watchOS

Для смарт-годинників Apple з’явиться власний магазин додатків — у ньому вже доступні 20 тисяч застосунків. Крім того, користувачі зможуть обмінюватися між собою циферблатами на Apple Watch.

З’явилося більше контролю над режимом сну: функція Wind Down буде автоматично обмежувати роботу пристроїв Apple (наприклад, відмикати екран під час нічного режиму), аби користувач готувався до сну.

А ще — додаток Activity перейменували у Fitness, і до видів фізичної діяльності туди додали танці. І Apple Watch автоматично відслідковуватиме, коли ви миєте руки, і казатиме, чи ретельно ви це зробили.

macOS

Нова операційна система матиме назву Big Sur — на честь однойменного району в штаті Каліфорнія.

Передусім ідеться про оновлення дизайну додатків (приміром, у Safari з’явилася можливість поставити своє фото замість пустого тла і власний вбудований перекладач). До речі, в Apple похвалилися новим оновленням браузера Safari, який тепер на 50% швидше завантажує сторінки, ніж Google Chrome.

Також анонсували створення центру керування (на кшталт того, що в iOS та iPadOS) та нові звуки сповіщень. Загалом же, за словами оглядача The Verge, Apple ще більше наближає операційну систему для своїх ноутбуків із операційними системами для телефонів і планшетів.

Apple Silicon — власний процесор для MacBook

Керівник Apple Тім Кук оголосив, що всі наступні ноутбуки MacBook будуть використовувати власний процесор Apple Silicon (наразі вони працюють на процесорах Intel). До цього, за словами розробників, вони йшли десять років, випустивши два мільярди власних процесорів для смартфонів, планшетів і смарт-годинників.

Головна родзинка власного процесора Apple — його продуктивність та збільшення тривалості роботи пристроїв від акумулятора. Старі додатки (і навіть ігри) будуть сумісними з новим процесором завдяки технології Rosetta 2 — при цьому продуктивність нового процесу зберігатиметься.

Перші ноутбуки з Apple Silicon компанія планує випустити вже до кінця року — при цьому для розробників дані про нове апаратне забезпечення будуть доступні вже цього тижня. А повний перехід на власні процесори Apple планує завершити за два роки.

І трохи про інше

  • CarPlay — електронний ключ від авто на iOS — тепер підтримуватимуть 80% нових автівок. Його можна буде застосувати через NFC і відтепер — передавати іншим користувачам iPhone.
  • AirPods: тепер навушники Apple автоматично перемикаються між пристроями, якщо їх піднести ближче або під час дзвінка. А ще AirPods тепер підтримують технологію об’ємного звуку: він звучатиме наче в домашньому кінотеатрі — навіть якщо повернути пристрій чи голову.
  • Приватність: тепер користувачі матимуть ще більше контролю над власними даними — наприклад, у Safari можна побачити, які трекери діють на сайті.
  • Apple TV: на смарт-телевізорах Apple також буде доступна згадана функція «Зображення в зображенні». А ще — на стриминґовому сервісі Apple TV+ анонсували серіал «Основа» («Foundation»), знятий за книгами письменника-фантаста Айзека Азімова. Вихід серіалу планується на 2021 рік.
Поділитись: