Основні міжнародні організації та кілька ключових західних урядів відреагували на чергову ескалацію конфлікту на сході України заявами про своє занепокоєння нею.

Основні міжнародні організації та кілька ключових західних урядів відреагували на чергову ескалацію конфлікту на сході України заявами про своє занепокоєння нею. Вони закликають обидві сторони припинити бойові дії, надто з огляду на їхні гуманітарні наслідки для населення Авдіївки. Мешканці міста залишилися без водо-, теплопостачання й електроенергії.

Громадське.Світ зібрало реакції іноземних посадовців та організацій.

  Борис Джонсон, Міністр закордонних справ Великої Британії

«Першочерговим пріоритетом повинна бути безпека і повне припинення вогню, як передбачено мінськими домовленостями. Я закликаю всі сторони проявити стриманість і сприяти відновленню об’єктів критично важливої інфраструктури та наданню допомоги вразливим групам. Санкції проти Росії не можуть бути зняті, поки не виконані зобов’язання за Мінськом. Велика Британія продовжує стояти на позиції повної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України».

Державний департамент США

«Сполучені Штати глибоко занепокоєні нещодавнім сплеском насильства в Східній Україні в районі Авдіївки-Ясинуватої. Від 28 січня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомляла про суттєве посилення бойових дій, що включало застосування артилерії та інших видів озброєнь, заборонених Мінськими угодами. Внаслідок бойових дій загинули десятки українських військовослужбовців та десять цивільних.

Внаслідок них 17 000 цивільних, зокрема 2500 дітей, лишилися без води, опалення та електроенергії. Для того, аби уникнути більшої гуманітарної кризи, ми закликаємо до негайного, стійкого перемир’я та забезпечення повного та безперешкодного доступу для спостерігачів ОБСЄ. Ми також підтверджуємо підтримку США повного виконання Мінських угод».

 

 Яґланд Турбйорн, Генеральний секретар Ради Європи

«Я глибоко занепокоєний новинами з Донбасу та повідомленнями про важкі бойові дії, внаслідок яких гинуть люди та погіршується гуманітарна ситуація, що впливає на велику кількість цивільного населення, зокрема дітей.

Ми особливо занепокоєні гуманітарною ситуацією в містах Донбасу, зокрема в Авдіївці. Я закликаю всі сторони негайно припинити бойові дії та дотримуватися режиму припинення вогню, як це передбачено в Мінських угодах».

 

  Ніл Вокер, координатор з гуманітарних питань ООН

Гуманітарні організації та координатор із гуманітарних питань глибоко занепокоєні різким погіршенням безпекової ситуації в Східній Україні та його гуманітарними наслідками.

Найбільшу стурбованість викликають наслідки для мирного населення по обидва боки «лінії контакту». Ми далі отримуємо дані про загибель людей. Постійне влучання в цивільну інфраструктуру та її пошкодження ще більше ускладнює і без того важкі умови життя в холодну зиму. Уряд України докладає зусиль для надання допомоги та координування гуманітарних зусиль.

«Негайне припинення бойових дій є нагальним для уникнення подальших втрат та створення умов для ремонтних бригад, щоб вони могли відновити критичну базову інфраструктуру для сотень тисяч цивільних за температури - 10».Координатор із гуманітарних питань, координатор системи ООН в Україні  

 

 Марґарітіс Шінас, речник Європейської комісії

Ми закликаємо до негайного припинення бойових дій. Це дасть змогу одразу ж відремонтувати критично важливу інфраструктуру. Повне дотримання режиму припинення вогню є визначальним кроком для повного виконання Мінських угод, які є базою для мирного та стійкого вирішення конфлікту, що б поважало суверенітет та територіальну цілісність України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має отримати повний та безперешкодний доступ до всіх зон, які ззанають впливу конфлікту.

 

 Ертурул Апакан, Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

«Ескалація в зоні конфлікту викликає глибоке занепокоєння, надто з огляду на страждання мирного населення. Насильство в таких масштабах, що, зокрема, призводить до загибелі людей, є неприйнятним, і захист цивільних має бути головним пріоритетом».  

 

 Дмітрій Пєсков, речник президента Росії 

«Справді, ситуація в Україні викликає крайню стурбованість – це перше. Друге – предметно ситуація з українським врегулюванням під час розмови Путіна та Трампа не обговорювалася, акцентувалася потреба якнайшвидшого врегулювання української кризи… Це зайвий привід для якнайшвидшого відновлення діалогу та співробітництва між Росією й Америкою, зокрема в інтересах та розв’язки українського вузла».  

 

Поділитись: