ENRU

Міжнародні партнери України розчаровані затягуванням реформування СБУ — незалежний антикорупційний комітет

Міжнародні партнери України розчаровані тим, що затягнулось реформування Служби безпеки.

Про це Громадському повідомила генеральна секретарка незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб.

На питання журналістки, чи можуть бути у перехідних положеннях до закону про нацбезпеку прописані зміни до закону про СБУ, вона відповіла:

«Я вірю, що тиск буде дуже великий, що б це сталось. Тому що наші партнери дуже розчаровані тим, як затягнулась реформа СБУ. Тобто вона заблокована усі ці роки. Понад рік тому наші міжнародні партнери передали концепцію реформи СБУ, яка лежить в Адміністрації президента і нікуди не рухається», — заявила вог.

Також за її словами, партнери стурбовані тим, що в Україні не може розвиватись нормально західний бізнес.

«Вони хвилюються через атаки управління «К». Для них це важливий фактор», — наголосила Трегуб.

«Управління «К» — це кілька тисяч людей, хоча ця кількість приблизна, бо це державна таємниця. Питання в тому, що зараз аргумент у тому, що коли йде війна, СБУ повинна займатись контррозвідкою, захистом державної таємниці. Той факт, що СБУ займається економічними злочинами, навпаки відволікає від захисту нашої національної безпеки, по-перше. А по-друге, це підриває довіру до СБУ», — підкреслила експертка.

У березні 2017 року президент Петро Порошенко анонсував реформування СБУ за стандартами НАТО. При цьому Порошенко зауважив, що СБУ залишиться головним контррозвідувальних відомством України.