УКРАЇНА

Міжнародні партнери України розчаровані затягуванням реформування СБУ — незалежний антикорупційний комітет

22 червня, 2018 19:57
УКРАЇНА/Міжнародні партнери України розчаровані затягуванням реформування СБУ — незалежний антикорупційний комітет
Зберегти
Вигляд
Міжнародні партнери України розчаровані тим, що затягнулось реформування Служби безпеки.

Міжнародні партнери України розчаровані тим, що затягнулось реформування Служби безпеки.

Про це Громадському повідомила генеральна секретарка незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб.

На питання журналістки, чи можуть бути у перехідних положеннях до закону про нацбезпеку прописані зміни до закону про СБУ, вона відповіла:

«Я вірю, що тиск буде дуже великий, що б це сталось. Тому що наші партнери дуже розчаровані тим, як затягнулась реформа СБУ. Тобто вона заблокована усі ці роки. Понад рік тому наші міжнародні партнери передали концепцію реформи СБУ, яка лежить в Адміністрації президента і нікуди не рухається», — заявила вог.

Також за її словами, партнери стурбовані тим, що в Україні не може розвиватись нормально західний бізнес.

«Вони хвилюються через атаки управління «К». Для них це важливий фактор», — наголосила Трегуб.

«Управління «К» — це кілька тисяч людей, хоча ця кількість приблизна, бо це державна таємниця. Питання в тому, що зараз аргумент у тому, що коли йде війна, СБУ повинна займатись контррозвідкою, захистом державної таємниці. Той факт, що СБУ займається економічними злочинами, навпаки відволікає від захисту нашої національної безпеки, по-перше. А по-друге, це підриває довіру до СБУ», — підкреслила експертка.

У березні 2017 року президент Петро Порошенко анонсував реформування СБУ за стандартами НАТО. При цьому Порошенко зауважив, що СБУ залишиться головним контррозвідувальних відомством України.

Більше про:
# СБУ
# реформи
Пов`язані новини