Діти беруть участь у передноворічному святкуванні в Києві, 29 грудня 2014 року
Фото:

EPA/ROMAN PILIPEY

Щороку 20 листопада відзначається Міжнародний день дітей (не плутати з Днем захисту дітей, який припадає на 1 червня). Його було засновано в 1954 році під егідою ООН.

Цього року також відзначається 30-річчя прийняття Конвенції ООН про права дитини — це міжнародний правозахисний документ, який ратифікувало найбільше держав у світі.

До Міжнародного дня дітей hromadske зібрало три несподівані факти про те, як діти живуть у світі.

1. Діти складають половину всього бідного населення Землі

ООН вважає бідними людей, які живуть менш ніж на 1,9 долара на день. Експерти World Data Lab підрахували, що з 2,3 мільярда дітей (тобто всіх, кому менше 18 років) у світі 301 мільйон живе за межею бідності — це половина всіх бідних.

Утім за прогнозами фахівців дитяча бідність так само швидко скорочуватиметься: до 2030 року, за базовим прогнозом World Data Lab, за межею бідності буде вже 233 мільйони дітей.

2. Кожна третя дитина у світі має проблеми з розвитком через погане харчування

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) визначає три форми проблем із харчуванням: недоїдання, переїдання (зайва вага) та прихований голод (дитина достатньо їсть, але не отримує всіх необхідних вітамінів та мікроелементів).

За підрахунками ЮНІСЕФ, кожна третя дитина у світі через проблеми з харчуванням недостатньо активно росте й розвивається. Половина дітей віком до п’яти років страждає від прихованого голоду, а за останні 20 років жодній країні світу не вдалося хоча б мінімально вирішити проблему зайвої ваги в дітей.

Ми існуємо завдяки вам! Підтримайте незалежну журналістику – фондуйте нам на Спільнокошті та долучайтеся до спільноти Друзів hromadske.

3. 40% дітей початкової школи не здобувають необхідного рівня знань

За даними ЮНІСЕФ, із 697 мільйонів дітей, які відвідують початкову школу, 387 мільйонів, або 40%, не здобувають мінімально необхідних знань. При цьому 59 мільйонів дітей віку початкової школи (серед них 55% дівчаток) взагалі не відвідують школу.

З іншого боку, в цілому за останні роки освіта для дітей стала набагато доступнішою. Понад 80% дітей віку середньої школи відвідують заняття, а кількість безграмотних людей віком від 5 до 24 років скоротилася на 70 мільйонів за останні 30 років.

Поділитись: