Безпосереднє розслідування справи у Міжнародному кримінальному суді починається не раніше, ніж за вісім-десять років. Ці терміни стосуються і розгляду справи про збитий над територією України MH17.

«За попередніми справами, над якими працювали ми, добре, що якщо ця справа за 7,8,10 років розслідування безпосередньо почнеться…Йде фаза попереднього розгляду фактів та визначення чи підпадають вони під юрисдикцію Кримінального суду», – розповіла в ефірі Громадського керівник відділу Східної Європи і Центральної Азії FIDH Олександра Кулаєва.

Натомість питання анексії Криму наразі взагалі не входить до юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

«Міжнародний кримінальний суд має досить обмежений мандат по чітко визначеним типам злочинів. Ми сподіваємося, і ми зі свого над цим працюємо – не тільки стосовно України, а й стосовно багатьох інших країн – жертв правопорушень, яких ми представляємо в суді – що цей мандат з часом буде розширено. До прикладу, згадуючи ситуацію в Криму, поки що власне факт анексії не підлягає розгляду Міжнародного кримінального суду. Але розмови про розширення мандату в цей бік ведуться і зараз вже ведуться на дуже конкретному рівні. І всього за декілька років це буде підпадати під юрисдикцію. Поки що ж він розглядаються злочини проти людяності і військові злочини», – пояснила Кулаєва.

«Міжнародне правосуддя – справа довга, яка вимагає терпіння, але за нашим досвідом, навіть якщо рішення переходить роки потому – воно дуже важливе», – додала експерт.

Україна наразі не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, бо існували застереження, що він може не відповідати чинній Конституції. Але статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.

Росія постійно стверджує, що взагалі не причетна як держава до подій останнього часу в Україні, всупереч численним доказам її прямого втручання.

hromadske.tv

Поділитись: