Життя

«Міжнародний меморіал» у Росії визнали «іноземним агентом»

Життя/«Міжнародний меморіал» у Росії визнали «іноземним агентом»
Зберегти
Вигляд

Міністерство юстиції Росії визнало «іноземним агентом» історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство «Міжнародний Меморіал».

Про це повідомляється на сторінці організації у Фейсбук.

Організація вважає це рішення Мін’юсту протиправним і планує оскаржити його в суді.

«Сьогодні, 4 жовтня, нам стало відомо, що Мін'юст ухвалив рішення, що Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство «Меморіал» підлягає включенню до реєстру «організацій, що виконують функції іноземного агента». Ми вважаємо це рішення протиправним і будемо його оскаржувати і оскаржувати в судах», — йдеться у повідомленні.

Голова освітніх програм «Міжнародного Меморіалу» Ірина Щербакова повідомила виданню Meduza, що підставою для рішення Мін’юсту РФ стала критика закону про «іноземних агентів» з боку організації.

«Нам інкримінують критику закону про «іноземних агентів», з якою «Міжнародний Меморіал» багато разів виступав, критику оголошення Сахаровського центру «іноземним агентом», заяву з приводу вбивства Нємцова про те, що відповідальність за нього несе влада, нашу заяву по приводу подій на сході України в 2014 році», — сказала Щербакова.

До реєстру «іноземних агентів» раніше були включені правозахисний центр «Меморіал» та інформаційно-просвітницький центр «Меморіал». 5 вересня в Росії визнали «іноземним агентом» аналітичну агенцію «Левада-центр».  

Закон про «іноземних агентів» діє в Росії з 2012 року. У відповідний реєстр включають організації, які займаються політичною діяльністю і отримують закордонне фінансування. При цьому у травні 2016 Держдума Росії прийняла закон, який передбачає широке визначення поняття «політична діяльність».

Такою діяльністю вважається, наприклад, обговорення законів, звернення до чиновників і робота в експертних радах при органах влади.

Пов`язані новини