Політика

МН17: Київ домовився з Амстердамом про співпрацю у покаранні винних

Політика/МН17: Київ домовився з Амстердамом про співпрацю у покаранні винних
Зберегти
Вигляд

У телефонних переговорах з прем’єром Нідерландів Марком Рютте президент Петро Порошенко обговорив результати проведеного Радою технічного розслідування катастрофи літака МН17 авіакомпанії Малайзійські авіалінії.

Голова держави заявив про необхідність створення нових вимог міжнародного авіаційного регулятора ІКАО щодо заходів на випадок «гібридної» війни, анексії території та терористичної діяльності, повідомляє АП.

Київ та Амстердам також домовили про механізм забезпечення притягнення до відповідальності винних у трагедії МН17. Рютте та Порошенко вирішили ухвалювати остаточне рішення з урахуванням вердикту кримінального розслідування спільної групи за участі України, Нідерландів, Австралії, Малайзії та Бельгії.

У свою чергу Рютте запевнив Порошенка у підтримці Україні у відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності.

Висновки міжнародного розслідування - звіт про технічні причини катастрофи літака - будуть опубліковані у вівторок, о 13:15 за Києвом у Нідерландах.

***

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році. Імовірно, звіт про розслідування аварії літака Нідерланди опублікують 13 жовтня.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

hromadske.tv

/ Фото АПУ

Пов`язані новини