Хайсера Джемілєва хотіли відправити до анексованого Криму, де він протягом трьох років і мав би обмеження у свободі пересування.

Російський суд визнав неправомірним рішення про встановлення адміністративного нагляду за сином лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсером. За цим рішенням Хайсер повинен був перебувати на території анексованого Криму протягом трьох років і мав обмеження у свободі пересування.

Дипломатичними зусиллями вдалося переконати суд визнати це рішення протиріччям і завдяки цьому син Джемілєва безперешкодно дістався України.

Про це в ефірі Громадського розповів батько звільненого — народний депутат Мустафа Джемілєв.

«Спочатку була небезпека того, що за рішенням секретного суду Хайсеру встановлять трирічний нагляд. Малось на увазі, що його привезуть в Крим, і там встановлять нагляд», — розповів Джемілєв.

Він підкреслив, що дане рішення було неправомірним.

«Це протирічить російському законодавству, оскільки він громадянин України. Як вони можуть вивозити його на територію, яку вважають російською?», — зазначив лідер кримькотатарського народу.

Джемілєв висловив подяку всім, хто посприяв переконанню російського суду щодо зняття нагляду з його сина — представників української влади, дипломатів та адвокатів. За його словами, суд сам визнав, що його рішення є протиріччям.

«Щоб не було ніякого контакту з російською владою, його посадили в дипломатичну машину і відвезли до кордону, а звідти — прямо до мого дому», — розповів Джемілєв.

Він також розповів, що, нажаль, ув’язнення не пройшло для Хайсера безслідним.

«Його здоров’я трохи підірвано. Його 30 з гаком днів тримали в ізоляторі, бо він «не так ходив» — вигадували найдурніші причини для утримання. Його фактично тримали заручником», — підсумував Джемілєв.

Раніше адвокат Ніколай Полозов повідомляв, що Хайсер Джемілєв вже перебуває на території України.

Нагадаємо, Хайсера Джемілєва звільнили з російської в’язниці 25 листопада.

Його звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого дому в Бахчисараї вбив знайомого родини Февзі Едемова з рушниці свого батька.

Російський суд 15 вересня встановив Хайсеру адміністративний нагляд на три роки. Згідно з винесеним рішенням, йому заборонено залишати межі анексованого Криму, перебувати за межами місця проживання в Бахчисараї з 22 до 6 години ранку, за винятком випадків, пов'язаних з роботою, також заборонено перебувати в барах, кафе, ресторанах чи інших питних закладах. Син Джемілєва зобов'язаний двічі на місяць з'являтися в «орган внутрішніх справ за місцем проживання або за місцем реєстрації».

Адвокат Хайсера Джемілєва повідомляв, що його підзахисному намагалися оформити російське громадянство.

Поділитись: