Міжнародний олімпійський комітет отримав достатньо серйозні докази про вживання допінгу російськими спортсменами для можливого відсторонення збірної Росії від Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро.

Про це в Громадському розказав спортивний оглядач телеканалу «Дождь» Алєксєй Андронов, коментуючи доповідь голови комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) з розслідування можливих махінацій з допінг-пробами Річарда Макларена щодо підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

«Це дуже тривожно. За наявності таких фактів МОК встане перед дуже серйозним вибором, зважуючи на те, що голова МОК казав, що не хоче відстороняти збірну Росії, аби не девальвувати Олімпійські Ігри», – сказав він.

Серед можливих наслідків Андронов прогнозує перегляд і реформування російської спортивної системи, зокрема, прогнозує звільнення з посади міністра спорту РФ Віталія Мутко.

Нагадаємо, WADA знайшло підтвердження фактів вживання допінгуросійськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Поділитись: