Влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки втрат від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

Влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки втрат від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

Про це повідомляє «Еврорадио».

За словами спікера молдавського парламенту Андріана Канду, рахунок, який можуть виставити Москві, буде вимірюватися мільярдами доларів.

Канду нагадав, що в Придністров'ї незаконно перебувають близько 2 тисяч російських військових, яких в Кишиневі вважають окупаційними силами.

Росія, за його словами, порушує міжнародне право. Молдавська влада намагається піднімати це питання про порушення Росією міжнародного права на міжнародному рівні і сподівається, що його обговорять в ООН.

Також Канду поскаржився на російське інформаційне втручання в події в Молдові. У країні, за його словами, активізувалася діяльність проросійських неурядових організацій і розвідувальна діяльність.

На початку травня 2017 Конституційний суд Молдови визнав, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. У липні парламент Молдови ухвалив заяву з вимогою вивести російські війська з території країни.

У серпні представник Молдови при ООН Віктор Марарі заявив, що країна попросила розглянути в ООН питання про виведення російських військових з Придністров'я.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile