Молдова запевняє, що ракети по аеропорту у Вінниці запускали не з Придністров'я ㅡ ЗМІ

У міністерстві оборони Молдови запевнили, що ракети російських окупантів, які влучили в аеропорт біля Вінниці, запускали не з придністровської території.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Міноборони Молдови.

Там заявили, що вісім ракети, що влучили по цивільному аеропорту у Вінниці, були запущені не з окупованого росіянами Придністров’я, а з акваторії Чорного моря. Інформацію про ракетну атаку з окупованої частини Молдови називають помилковою.

Співрозмовники видання у керівництві Молдови також запевняють, що «жодного типу крилатих ракет на території Придністров’я ніколи не було».

«У Придністров’ї є лише установки залпового вогню "Град" з дальністю стрільби 20 км», ㅡ розповів один зі співрозмовників ЄП.

У Молдові вважають, що запуск ракет здійснили з кораблів рф у Чорному морі. Однак траса запуску ракет по Вінниці простягалася над Придністров’ям ㅡ територією Молдови, що перебуває під російською окупацією з 1992 року.


Про Придністров'я

На початку 90-х між Молдовою та самопроголошеною Придністровською республікою стався збройний конфлікт. Придністров'я підтримувала росія, але країну не визнала.

У 1992 році після завершення збройної фази конфлікту Молдова погодилася на «прямий діалог» з невизнаною владою в Придністров'ї, а росію погодилися вважати «посередником» для врегулювання конфлікту.

У законодавстві Молдови Придністров'я вважається автономним територіальним утворенням з особливим правовим статусом. Урегулювання ситуації між Кишиневом і Тирасполем (Придністров'я) досі триває.


Нагадаємо, 6 березня російські окупанти запустили 8 ракет по Вінниці. Місцеві жителі повідомляли про дим після авіаудару біля місцевого аеропорту та військової частини у Гавришівці. Президент Володимир Зеленський оголосив, що аеропорт повністю зруйновано. Внаслідок ракетного удару загинула одна людина, трьох уцілілих дістали з-під завалів, повідомили у ДСНС.

Згодом зявилася інформація, нібито ракети були випущені з Придністров'я.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

У Генштабі повідомили про втрати російських окупантів з 24 лютого по 6 березня: понад 11 000 людей, 285 танків, 985 бойових броньованих машин, 109 артилерійських систем, 21 засіб ППО, 44 літаки, 48 гелікоптерів тощо. Дані уточнюються.