Найпопулярнішими вишами за кількістю рекомендованих на бюджет стали Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київський Національний університет імені Шевченка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Про це розповіла міністерка освіти та науки Лілія Гриневич під час прес-конференції, повідомляє журналістка Громадського. 

До Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського» рекомендовано до зарахування на бюджет 3837 вступників. До Київського Національного університету імені Тараса Шевченка — 3037, Національного університету «Львівська політехніка» — 2451. 

Найвищі прохідні бали були на такі спеціальності як Міжнародне право, Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та Міжнародні економічні відносини, Стоматологія, Політологія, Журналістика, Медична психологія.  

На ці спеціальності, за словами міністерки, і подавали вступники найбільше заяв. 

«Ми б хотіли, щоб популярнішими були інженерні спеціальності та природничі науки. І ми вже над цим працюємо», — зазначила Гриневич. 

Загалом протягом вступної кампанії 60 354 абітурієнтів отримали рекомендації до зарахування на бюджет. Із них — 87,1% підтвердили намір навчатися.

Раніше Міністерство освіти та науки України назвало ТОП-10 спеціальностей, на які протягом вступної кампанії 2019 року був найбільший конкурс і найвищі прохідні бали.

Поділитись: