Московський суд продовжив строк домашнього арешту директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шариної, яку звинувачують у екстремізмі та розтраті, ще на півроку. Про це повідомляє ТАСС.

«Суд задовільнив клопотання слідчого і продовжив строк домашнього арешту моєї підзахисної на 6 місяців, тобто до 28 квітня 2017 року», — повідомив адвокат Шаріної.

21 жовтня Міщанський суд Москви в закритому режимі провів попередні слухання по справі директорки української бібліотеки. В ході засідання захист просив пом’якшити запобіжний захід Шаріній, а також повернути справу в прокуратуру.

«Моя підзахисна не має можливості на короткочасні прогулянки, навіть ув’язнений має право на годинні прогулянки. Необхідності для домашнього арешту для неї нема», — зазначив адвокат.

«Ми попрохали також повернути справу в прокуратуру, вважаючи звинувачення неготовим і сирим, але суд нам відмовив», — додав він.

Проте адвокат повідомив, що суд пом’якшив режим перебування під домашнім арештом, дозволивши прогулянки по дві години.

Як повідомляє ТАСС, прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що Кремль не має можливості втручатися у процесуальні дії по цій справі.

 «В даному випадку ми не маємо можливості і не маємо наміру втручатися у судову справу», — повідомив Пєсков.

За його словами, це питання було порушене в ході бесіди президента Росії Владіміра Путіна з літературним критиком Алєксандром Архангельским.

«Але це не означає, що тут мають перериватися якісь дії, які процесуально відбуваються», — зазначив речник Путіна.

Нагадаємо, 29 жовтня 2015 року Правоохоронці РФ на 48 годин затримали директора Бібліотеки української літератури у Москві Наталію Шаріну. Справу проти Шариной було заведено після заяви муніципального депутата Дмітрія Захарова, який заявив, що керівництво бібліотеки «сповідує проукраїнські і русофобські погляди», а також «міфи» про голодомор.

Правозахисники наголошували, що у разі визнання Шаріної винною у порушенні ненависті з використанням службового становища, їй загрожуватиме до п'яти років позбавлення волі.

Правозахисний центр Меморіал назвав директорку «Бібліотеки української літератури» Наталью Шаріну політв’язнем.

14 грудня у співробітників Бібліотеки української літератури в Москві провели обшуки.

31 березня 2016 року слідчі РФ заявили про намір висунути Наталії Шаріній нове звинувачення за статтею «розтрата».

26 серпня суд продовжив Наталії Шаріній домашній арешт.

23 вересня МЗС України зробило заяву про те, що намагання Росії припинити діяльність Бібліотеки української літератури Україна розцінює як цілеспрямоване знищення єдиного закладу, створеного за ініціативи української громади.

6 жовтня московська прокуратура схвалила обвинувачення щодо екстремізму і розтрати проти директорки бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної.

20 жовтня президент Росії Владімір Путін відмовився звільняти українських заручників у Росії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile