Робота групи експертів ООН у Сирії, які повинні вивчити випадки застосування хімічної зброї у Сирії, стримується через позицію Росії, повідомляє Agence France-Presse, що поспілкувалося із членами Ради Безпеки.

Російський представник у ООН Віталій Чуркін, який 2 вересня заявив про відмову РФ співпрацювати з коаліцією проти Ісламської держави, повідомив Reuters, що затримка викликана виключно технічними причинами.

7 серпня головний союзник сирійського президента Башара Асада, Росія, підтримала голосування РБ ООН по резолюції 2235. Одностайне голосування стало рідкісним випадком одностайного голосування по Сирії, де з 2011 року триває громадянська війна. Документ створював механізм для розслідування і пошуку винних у «застосуванні газоподібного хлору та інших токсичних хімічних речовин» Сирії спільно з Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ)

Місцева опозиція та держави Заходу звинувачують режим президента Башара Асада у злочинах проти людства, тоді як Росія виступає на захист Асада, вимагаючи додаткових доказів його вини у хімічних атаках.

Дипломати пояснили AFP, що Москва прагне змістити фокус розслідування на можливе застосування хімічної зброї угруповуванням «Ісламська держава» у Іраку та Сирії. Наразі є свідчення, що бійці ІД використовували іприт (гірчичний газ) у атаці на курдських бійців у Іраку та північній Сирії.

Ісламська держава - угруповування радикальних ісламістів, чиєю метою є переділ світу для створення ісламського халіфату будь-якими методами. У кінці вересня 2014-го США почали авіабомбардування позицій бойовиків Ісламського держави в Іраку і Сирії.

/ Фото: Steve Rhodes via Flickr

Поділитись: