МОЗ: Деякі ВЛК у Києві працювали лише до обіду та затягували з медоглядом. Їх перевірять
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко оголосив про перевірки в Києві роботи військово—лікарських комісій, які проводять медогляд військовозобов'язаних.
Про це він сказав в етері телемаратону «Єдині Новини».
Міністр пояснив: щодо кожного, хто приходить на ВЛК, відкривається медичний запис в електронній системі, який потім повинен бути закритий. Нормативне регулювання наразі встановлює термін у 4 дні за контрактом НСЗУ для того, щоб військовозобов'язаному закрили медогляд.
Раніше в середньому в Україні проходження ВЛК закривали за 10 днів, зараз — за 2,5. Допомогло пришвидшити процес те, що медиків військово-лікарської комісії перевели із центрів комплектування до медзакладів, визначених військовою адміністрацією. У межах одного закладу військовозобов'язаний має пройти більшість заходів. Допускається відправлення на дослідження в інший заклад, але кількість таких випадків не має перевищувати 10%.
В середньому в Україні за січень було 83% закритих медоглядів, за — лютий 92%. За словами Ляшка, Київ став «типовим прикладом» регіонів, які вибиваються із загальної статистики.
Міністр зазначив, що у Києві не повиводили лікарів із центрів комплектування. Також немає окремої черги, немає електронної черги. Деякі комісії працюють до 14:00, після чого чомусь закриваються і не проводять медогляди.
«Це є порушенням прописаних норм», — наголосив міністр.
Він додав, що зараз робоча група зосереджена на організаційних питаннях, які можна швидко розв'язати. Потім будуть більш детально розбирати кожне звернення на гарячій лінії щодо якості проведення медичних оглядів.
«Повірте, у нас є можливості та компетенція перевірити все, що там відбувається, у кожній комісії. За результатами будемо ухвалювати управлінські рішення. Бо МОЗ уже розробило всі політики та передбачило фінансування, яке дозволяє проводити нормальний процес. Тепер питання виключно за менеджментом на місцях. Бо вже якийсь дитячий садочок розпочинається — поробили все, а нам, просто якийсь футбол, не бачать нормативних актів і не можуть забезпечити чітке виконання процесів», — сказав Ляшко.
Він додав, що є ще також ВЛК, які працюють за наказом Міноборони з пораненими або тими, хто втратив здоров'я. А встановленням інвалідності займається МСЕК. Зараз МОЗ також працює над його глобальною реформою. Разом із правоохоронцями там провели масштабні перевірки, повилучали справи. Їх переглядають у центральній МСЕК та двох профільних інститутах МОЗ, зокрема для перевірки законності медичних висновків.
- Поділитися: