Міністерство охорони здоров'я планує встановити граничні ціни для фармвиробників на популярні ліки з Нацпереліку — це близько 60 препаратів з 427. У такий спосіб в МОЗ хочуть заощадити кошти медзакладів.

На думку МОЗ, деякі фармвиробники необґрунтовано завищують ціни на препарати й така ситуація потребує регулювання.

У МОЗ вказують, що 60 популярних препаратів — це близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах.

«Запровадження регулювання саме на ці препарати дозволить медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Таким чином, пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі», — додали в МОЗ.

Ціни на 23 діючі речовини вже регулюють за програмою «Доступні ліки». Для ще 30 препаратів цьогоріч хочуть запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення (порівняння цін на ліки в 5 сусідніх країнах). Таку модель хочуть застосувати для тих ліків, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія та Латвія), і за якими обсяг продажів за рік становлять більше ніж 5 млн гривень.

На відміну від моделі реферування, що застосовується для встановлення граничної ціни в програмі «Доступні ліки», гранична ціна на ліки з Нацпереліку встановлюватиметься на основі середньої ціни трьох найменших значень з п’яти країн, у яких фахівці порівнюватимуть такі ціни.

8 березня Уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, який зокрема передбачає продаж антибіотиків лише за рецептом.

Поділитись: