УКРАЇНА

Мінохорони здоров'я створить гарячу лінію для запобігання самогубств українців

5 лютого, 2018 17:14
УКРАЇНА/Мінохорони здоров'я створить гарячу лінію для запобігання самогубств українців
Зберегти
Вигляд
«Лінія життя. Україна», як заявили у МОЗі, має запобігти збільшенню кількості самогубств.

Міністерство охорони здоров'я ініціювало проект національної гарячої лінії для емоційної підтримки — «Лінія життя. Україна».

Про це йдеться на сайті відомства.

«Лінія життя. Україна», як заявили у МОЗі, має запобігти збільшенню кількості самогубств. Гарячу лінію створять, аби людям у складних життєвих ситуаціях було до кого звернутися за підтримкою.

«Самогубство — це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних і усього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству», — зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Гаряча лінія працюватиме цілодобово, без відхідних протягом року. Задум планують реалізувати разом із громадськми організаціями, що працюють у сфері психічного здоров’я.

Проект очолить міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації «LifelineAustralia» — Піт Шмігель. Щороку в Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів.

«Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям. Ми хочемо, щоб вони знали, що до них поставляться з повагою, їх вислухають і почують, підтримають. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя», — сказав Піт Шмігель.

Україна входить у 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів. Кількість самогубств у країні найбільша в Європі, зазначають у МОЗ. Наразі учасники проекту розробляють оперативний план і співпрацюють з міжнародними донорськими співтовариствами щодо можливих форм підтримки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ назвали найрозповсюдженіші психічні розлади українців.

/Дарина Концидайло

Пов`язані новини