Міністерство охорони здоров’я України застерігає лікарів від призначення дітям, хворим на ГРВІ та грип антибіотиків, противірусних препаратів, імуномодуляторів, інтерферонів, вітамінів тощо

Міністерство охорони здоров’я України застерігає лікарів від призначення дітям, хворим на ГРВІ та грип антибіотиків, противірусних препаратів, імуномодуляторів, інтерферонів, вітамінів тощо. Повний список груп препаратів викладений у заяві міністерства.

«Міністерство охорони здоров'я України  стурбоване поширеною практикою надмірного та необґрунтованого призначення безрецептурних ліків для симптоматичного лікування неускладнених ГРВІ у дітей», — йдеться у заяві.

У своїх висновках МОЗ спирається на доказові клінічні настанови, протоколи та рекомендації The National Institute for Health and Care Excellence, Аmerican academy family practice, Cochran library, Medscape та інших установ.

Згідно з заявою МОЗ, під час лікування ГРВІ та грипу у дітей групи препаратів, визначені у переліку, не рекомендовані антибіотики та противірусні препарати.

Інтерферони, антигістаміни, вітаміни та рослинні препарати не мають доведеної ефективності, а імуномодулятори, «сиропи від кашлю», «комбіновані ліки від застуди» можуть бути для дітей шкідливими.

МОЗ рекомендує лікарям проводити роз'яснювальну роботу з медичним персоналом та пацієнтами щодо неефективності та потенційної шкоди від використання цих груп препаратів у дітей.

Поділитись: