Японський письменник Харукі Муракамі відмовився від номінації на альтернативну Нобелівську премію з літератури.

Японський письменник Харукі Муракамі відмовився від номінації на альтернативну Нобелівську премію з літератури.

Про це повідомляє Reuters.

Письменник сам зв’язався з Новою академією Швеції, яка має вручати премію, та попросив виключити його з шорт-листа номінантів 2018 року.

Муракамі висловив вдячність за те, що його роботу відзначили, однак сказав, що «хоче сконцентруватися на письменництві подалі від уваги медіа».

Більше деталей в Академії не розповіли.

Раніше Шведська академія перенесла церемонію вручення альтернативної Нобелівської премії з літератури з 2018 на 2019 рік через скандал на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях.

У центрі скандалу опинився французький фотограф Жан-Клод Арно, якого звинуватили у сексуальних домаганнях. Арно — чоловік шведської поетеси Катаріни Фростенсон, яку обрали до академії у 1992 році.

У листопаді 2017-го 18 жінок звинуватили Арно в сексуальних домаганнях. Деякі епізоди домагань, за їхніми словами, відбувалися в приміщеннях, що належать академії. Сам фотограф відкидає усі звинувачення.

Все це призвело до ряду гучних відставок: крім Фростенсон, посаду втратила і секретарка Шведської академії Сара Даніус.

Нагадаємо, у 2017 році лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2017 році став британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Шведська академія не змогла нагородити Нобелівською премією з літератури лише сім разів з моменту заснування у 1901 році: 1914, 1918, 1935, 1940 та 1941-43. Водночас, присудження нагороди відкладали на рік шість разів, кожен раз, коли комітет вирішував, що жоден з кандидатів не відповідав критеріям премії.

Поділитись: