Один із засновників асоціації «Азан» Анвар Деркач заявив, що спецслужби України нібито арештовують та готують екстрадицію на запит Росії мусульман-біженців, яким висунули надумані обвинувачення.

Один із засновників асоціації «Азан» Анвар Деркач заявив, що спецслужби України нібито арештовують та готують екстрадицію на запит Росії мусульман-біженців, яким висунули надумані обвинувачення. Члени асоціації «Азан» є громадянами РФ та країн Центральної Азії, які сповідують іслам та приїхали в Україну шукати політичного притулку.

Про це Деркач заявив у прес-центрі «Інтерфакс-Україна».

На думку Деркача, коли йдеться про мусульман-біженців, «то спецслужби України починають взаємодіяти з російськими не зважаючи на стан війни».

Деркач навів для прикладу історії братів Аріфа Джабарова та Альберта Богатирьова. Альберта затримали в аеропорту Запоріжжя, звідки він мав вилетіти у Стамбул. У 2017 році Альберт Богатирьов прилетів в Україну, одружився, але при спробі повернутися у Стамбул у справах — йому повідомили, що він перебуває у розшуку Інтерполу на запит Росії.

За словами Деркача, вже майже 9 місяців Альберт Богатирьов перебуває під екстрадиційним арештом та чекає, допоки українська прокуратура завершить щодо нього перевірку.

Брат Альберта Аріф також перебуває у СІЗО. Його затримали у грудні 2017 року при спробі в’їхати в Україну.

Аріф Джабаров, стверджує Деркач, також не знав, що перебуває у розшуку Інтерполу.

Джабарова та Богатирьова підозрюють у Росії в участі у незаконних збройних формуваннях за межами РФ.

За словами Декрача, обидва брати «ніде не воювали, зброї в руках не тримали та займалися мирною працею. А Росію вимушені були покиунти через переслідування за релігійною ознакою».

«Історія Аріфа особлива тим, що Генпрокуратура у найкоротші терміни провела екстрадиційну перевірку: протягом 3 місяців, хоча зазвичай це займає до року. Днями ГПУ ухвалила рішення про екстрадицію Джабарова в Росію, де йому загрожує ув’язнення», — заявив Деркач.

Громадяни Росії і держав Центральної Азії, що сповідують іслам та об’єднуються в асоціацію «Азан», сподіваються на правовий захист з боку України. За словами співзасновника асоціації, журналіста Тагіра Мінібаєва, рятуючись від переслідувань, російські мусульмани шукають притулку в Туреччині і Україні.

У грудні 2017 року Державна міграційна служба повідомила, що троє росіян попросили притулку в Україні через переслідування.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile