УКРАЇНА

Мусульманські біженці заявили, що Україна затримує їхніх представників на запит Росії

16 квітня, 2018 20:23
УКРАЇНА/Мусульманські біженці заявили, що Україна затримує їхніх представників на запит Росії
Зберегти
Вигляд
Один із засновників асоціації «Азан» Анвар Деркач заявив, що спецслужби України нібито арештовують та готують екстрадицію на запит Росії мусульман-біженців, яким висунули надумані обвинувачення.

Один із засновників асоціації «Азан» Анвар Деркач заявив, що спецслужби України нібито арештовують та готують екстрадицію на запит Росії мусульман-біженців, яким висунули надумані обвинувачення. Члени асоціації «Азан» є громадянами РФ та країн Центральної Азії, які сповідують іслам та приїхали в Україну шукати політичного притулку.

Про це Деркач заявив у прес-центрі «Інтерфакс-Україна».

На думку Деркача, коли йдеться про мусульман-біженців, «то спецслужби України починають взаємодіяти з російськими не зважаючи на стан війни».

Деркач навів для прикладу історії братів Аріфа Джабарова та Альберта Богатирьова. Альберта затримали в аеропорту Запоріжжя, звідки він мав вилетіти у Стамбул. У 2017 році Альберт Богатирьов прилетів в Україну, одружився, але при спробі повернутися у Стамбул у справах — йому повідомили, що він перебуває у розшуку Інтерполу на запит Росії.

За словами Деркача, вже майже 9 місяців Альберт Богатирьов перебуває під екстрадиційним арештом та чекає, допоки українська прокуратура завершить щодо нього перевірку.

Брат Альберта Аріф також перебуває у СІЗО. Його затримали у грудні 2017 року при спробі в’їхати в Україну.

Аріф Джабаров, стверджує Деркач, також не знав, що перебуває у розшуку Інтерполу.

Джабарова та Богатирьова підозрюють у Росії в участі у незаконних збройних формуваннях за межами РФ.

За словами Декрача, обидва брати «ніде не воювали, зброї в руках не тримали та займалися мирною працею. А Росію вимушені були покиунти через переслідування за релігійною ознакою».

«Історія Аріфа особлива тим, що Генпрокуратура у найкоротші терміни провела екстрадиційну перевірку: протягом 3 місяців, хоча зазвичай це займає до року. Днями ГПУ ухвалила рішення про екстрадицію Джабарова в Росію, де йому загрожує ув’язнення», — заявив Деркач.

Громадяни Росії і держав Центральної Азії, що сповідують іслам та об’єднуються в асоціацію «Азан», сподіваються на правовий захист з боку України. За словами співзасновника асоціації, журналіста Тагіра Мінібаєва, рятуючись від переслідувань, російські мусульмани шукають притулку в Туреччині і Україні.

У грудні 2017 року Державна міграційна служба повідомила, що троє росіян попросили притулку в Україні через переслідування.

Пов`язані новини