УКРАЇНА

МВФ має нову програму кредитної підтримки для України

УКРАЇНА/МВФ має нову програму кредитної підтримки для України
Зберегти
Вигляд

Нова програма кредитної підтримки України від Міжнародного валютного фонду базується на посиленні боротьби з корупцією.
Про це повідомив Громадському виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, який перебуває на щорічній зустрічі Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні.

На щорічній зустрічі Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні багато уваги приділили темі боротьби з корупцією в Україні. Про це повідомив Громадському запрошений на зустріч виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

За його словами, раніше основну увагу приділяли лише макроекономічним умовам, бюджету та політиці Національного банку, ігноруючи структурні соціально-економічні проблеми України.

Вишлінський переконаний, що у цій справі МВФ потрапила у болючу точку, оскільки українська влада здійснює реформи тільки внаслідок тиску з боку міжнародних донорів.

«Процес нагадує бойові дії між громадянським суспільством та міжнародними донорами з одного боку, і української влади, для якої система декларування статків схожа на голку, що вбиває дракона», — сказав Вишлінський. 

Також він підкреслив, що основними джерелами корупції в Україні МВФ вбачає державні підприємства, тож приватизація, закладена у стратегію, є ключовим інструментом боротьби.

Пов`язані новини