Міжнародний валютний фонд вважає, що нинішня система спрощеного оподаткування в Україні не відповідає вимогам. Тому МВФ відзначає необхідність її подальшого реформування, передає «Інтерфакс-Україна».

«Модель спрощеної системи для малих платників податків залишається неадекватною, оскільки вона все ще надає можливості для арбітражу між нею і загальною системою, і подальші реформи в цій сфері могли б принести додатковий дохід (близько 1% ВВП) при одночасному зменшенні диспропорцій», – йдеться в матеріалах другого перегляду програми EFF.

У МВФ зазначають, що після податкової реформи в 2016 році загальний рівень оподаткування і податкових ставок в Україні перестав оцінюватися як високий за міжнародними стандартами.

У Фонді також очікують, що загальний обсяг податкових надходжень в 2016 році знизиться до 34% від ВВП, в результаті чого в цілому буде відповідати середньому показнику в Центральній та Східній Європі.

Крім того, у МВФ чекають збільшення частки непрямих податків у загальному обсязі податкових надходжень в Україні в 2016 році до рівня середнього показника країн Центральної та Східної Європи.

При цьому прогнозується, що податкове навантаження на робочу силу, яка раніше становила приблизно 43% загальних витрат на оплату праці і набагато перевищувала середній показник у країнах ОЕСР (36%), скоротиться майже на 9 процентних пунктів.

Поділитись: