УКРАЇНА

МВФ очікує від України підвищення пенсійного віку

3 квітня, 2017 22:18
УКРАЇНА/МВФ очікує від України підвищення пенсійного віку
Зберегти
Вигляд
Міжнародний валютний фонд наголосив на необхідності проведення пенсійної реформи в Україні, зокрема, підвищення пенсійного віку.

Міжнародний валютний фонд наголосив на необхідності проведення пенсійної реформи в Україні, зокрема, підвищення пенсійного віку.

Про це йдеться у прес-релізі МВФ.

Наголошується, що попри значні коригування фіскальної політики, державний борг залишається на високому рівні.

«Посилюється невідкладність структурних фінансових реформ для забезпечення середньострокової стійкості — на тлі тиску щодо підняття зарплат і пенсій. Україна не може більше дозволити собі відкладати комплексну пенсійну реформу, яка передбачала б, зокрема, і підвищення ефективного пенсійного віку», — наголошують у Фонді.

Однак в МВФ позитивно оцінили економічні досягнення України.

«Українська економіка демонструє приємні ознаки відновлення. Зростання відновлюється, темпи інфляції зменшилися, а міжнародні резерви подвоїлися. Цей прогрес є багато в чому завдяки рішучим діям влади, в тому числі проведення зваженої макроекономічної політики. Нещодавня стабілізація забезпечує багатонадійну основу для подальшого зростання», — сказав перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон після зборів ради директорів Фонду.

МВФ зазначає, що для досягнення більш швидкого і стійкого зростання, необхідно прискорене впровадження структурних реформ для поліпшення бізнес-середовища та залучення інвестицій.

«Початком повинна стати приватизація і розвиток ринку земель сільськогосподарського призначення. Боротьба з корупцією повинна бути більш рішучою, оскільки навіть зі створенням нових інститутів з боротьби з корупцією, конкретних результатів поки що не досягнуто», — йдеться у повідомленні.

Також у МВФ вважають, що необхідні постійні зусилля щодо поліпшення адміністрування доходів і просування реформи системи державного управління України.

У МВФ також відзначили великий прогрес, у відновленні банківської системи України, але наполягають на необхідності продовжувати «зусилля з відновлення стійкості банків і посилення їхньої здатності підтримувати зростання».

«Нещодавня націоналізація найбільшого банку України стала важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності, але тепер вона має бути підтримана зусиллями щодо забезпечення сплати кредитів з метою мінімізації витрат для платників податків. Рекапіталізація інших банків і скорочення обсягів кредитування пов'язаних осіб мають бути завершені», — наголошують у МВФ.

У Міжнародному валютному фонді зазначають, що мають тривати зусилля, спрямовані на вирішення проблем зовнішнього боргу.

Нагадаємо, 3 березня Рада директорів МВФ ухвалила виділення Україні $1 млрд траншу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# економіка
# МВФ
Пов`язані новини