Економіка / Реформи

МВФ та Світовий банк закликали Раду розширити повноваження Нацбанку

Інтерфакс-Україна
Економіка/Реформи/МВФ та Світовий банк закликали Раду розширити повноваження Нацбанку
Зберегти
Вигляд
У спільній заяві Світовий банк та Міжнародний валютний фонд закликали Верховну раду ухвалити у другому читанні законопроект, яким пропонується ліквідувати Національну комісію, що здійснює нагляд за ринком фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) та розділити її повноваження між Нацбанку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідний законопроект Рада підтримала у першому читанні ще влітку 2016 року, проте з того часу розгляд законопроекту майже не відбувався.

«Необхідно привести регулювання та нагляд до міжнародних стандартів, як це відбувається у банківському секторі. Найбільш ефективним способом досягнення цього є консолідація регулюючих органів, перехід від трьох регуляторів фінансового сектора до двох», — повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

За словами представників МВФ та Світового банку, моделдь регулювання фінансового ринку України, яка існує наразі, є недосконалою та несе ризики для стабільності фінансового сектору.

Зазначимо, що Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання небанківського сектору економіки. Зокрема, він регулює діяльність страхових компаній, ломбардів, кредитних спілок та інших фінансових установ. Відповідно до запропонованого законопроекту, ці функції пропонується розподілити між Нацбанком та НКЦПФР.

Пов`язані новини