ENRU

МВФ вимагає в України надати НАБУ самостійне право прослуховувати підозрюваних

Міжнародний валютний фонд звернувся до українського уряду з листом-попередженням, в якому нагадав про зобов’язання щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомляє «Європейська правда», що має у розпорядженні копію листа з підписом керівника місії МВФ до України Рона Ван Родена.

Місія Міжнародного валютного фонду нагадала у зверненні, що для продовження виконання програми Київ має виконати своє попереднє зобов’язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних.

«Ми хотіли б наполегливо заохотити введення в дію законопроекту, який дозволяє НАБУ здійснювати незалежне прослуховування, як це було узгоджено (із представниками української влади), до кінця травня», — йдеться у листі за підписом керівника місії.

Також у листі відзначається законопроект, який передбачає звуження повноважень НАБУ.

«Нашу увагу привернув факт обговорення у ВР пропозицій, які можуть дозволити іншим правоохоронним органам розслідувати факти корупції на вищих щаблях влади (законопроекту №6220)», — йдеться у зверненні.

В МВФ також попередили, що його ухвалення «суперечитиме зобов’язанню керівництва (України)», «може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією» та «не відповідатиме програмі МВФ».

У зв’язку з цим місія Фонду просить прем’єра Володимира Гройсмана «допомогти втримати законодавчу базу у відповідності з політикою, передбаченою в меморандумі».

Раніше в МВФ повідомляли, що НАБУ має отримати право на прослуховування та проведення слідчих дій під прикриттям до кінця травня 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram