Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко працює над законопроєктом, який передбачає збільшення штрафів за образу поліцейських та використання сльозогінного газу проти правоохоронців. Таке доручення він отримав після подій, які супроводжували суд над одеським активістом Сергієм Стерненком.

Про це Геращенко розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

«Після подій під судом у (справі — ред.) Стерненка я отримав завдання розробити законопроект. У ньому буде збільшено штраф за образи поліцейських, які ми чуємо постійно. Далі, щодо використання газових балончиків: ми будемо вводити додаткову відповідальність для тих, хто труїть ними поліцейських або інших учасників акції», — зазначив заступник глави МВС.

Він уточнив, що використання сльозогінного газу проти поліцейських буде додане до статті Кримінального кодексу про хуліганство як обтяжувальна обставина: «Тоді за це можна буде отримати реальний термін».

Водночас «звичайні люди можуть мати балончики (зі сльозогінним газом — ред.) як засоби самозахисту. Але коли під відео сльозогінний газ використовується проти поліцейських або інших учасників акції — це вже не мирна акція протесту», — зазначив Геращенко.

Зазначимо, що наразі питання відповідальності за образи чи насилля щодо поліцейських регулюються статтею 345 Кримінального кодексу. Погроза вбивством, насильством чи знищенням майна щодо правоохоронця чи його близьких родичів карається виправними роботами на строк до двох років, арештом до шести місяців, обмеженням чи позбавленням волі до трьох років.

А насильство щодо правоохоронця чи його близьких родичів карається обмеженням волі від 5 до 12 років (залежно від тяжкості завданих ушкоджень).

Нагадаємо, 11 червня колишньому лідеру одеського «Правого сектору» Сергію Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві. Йдеться про події 25 травня 2018 року, коли внаслідок сутички зі Стерненком від ножови поранень загинув один із нападників на нього Іван Кузнєцов. Стерненко стверджує, що використав право на самозахист; обвинувачення ж вважає, що йдеться про навмисне вбивство.

15 червня Стерненка відправили під цілодобовий домашній арешт, який він мав відбувати в Одесі у військовій частині. 16 червня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора у справі Стерненка: місце відбування ним домашнього арешту змінили з військової частини в Одесі на його місце проживання в Києві. 26 червня Київський апеляційний суд розгляне апеляційну скаргу на запобіжний захід Стерненку.

Суд у справ Стерненка супроводжувався сутичками його прихильників із поліцією.

Поділитись: