МВС працює над справою про голландські картини

default/МВС працює над справою про голландські картини
Зберегти
Вигляд

Міністерство внутрішніх справ України розшукує голландські картини. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час звіту міністрів силового блоку Кабміну про свою діяльність.

«Ми в повному контакті з Голландською стороною. Нам відомі факти, що на одній із дач, біля Донецька, група людей виявила колекцію, яка пропала пару років тому з Голландського музею. Нам відомо, що є ймовірність того, що цю колекцію намагаються продати на чорному ринку. І ми над цим працюємо», - сказав міністр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що цей інцидент «дуже важливий для тих, хто намагається зіпсувати наш імідж, що важливо перед референдумом 6 квітня».

«Сподіваюся, що це ніяк не вплине (на результати референдуму) і ми продемонструємо до референдуму успіх (розслідування). І всі зрозуміють, як це треба робити – не починати неконтрольовані переговори невідомо з ким і не розголошувати цю інформацію, а працювати в контакті між правоохоронцями двох країн. Як це відбувається зараз, після того, як голландська сторона коротко порушила це питання під час візиту президента до Голландії», - додав Клімкін.

Нідерланди звинуватили Україну у вимаганні €50 млн за повернення картин, вкрадених у 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди). За словами представника музею, картини знайшлися в Україні, і зараз знаходяться в руках батальйону ОУН. У справі фігурують також лідер Свобода Олег Тягнибок і екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.