УКРАЇНА

Голова МВС пропонує узаконити презумпцію правоти поліцейського

УКРАЇНА/Голова МВС пропонує узаконити презумпцію правоти поліцейського
Зберегти
Вигляд

МВС України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде й імператив презумпції правоти поліцейського.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Імператив презумпції правоти поліцейського повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскаржуй!», – написав Аваков.

За його словами, це не обмеження громадянських свобод, а правило безпеки, яке через процедуру порядку лише на дуже короткий час, відстрочує права громадянина на апеляцію дій поліцейського.

Він зауважив, що вдосконалення поліцейських сил має відбуватися не тільки на підвищенні їх компетентності, але й на підвищенні рівня довіри до них.

За словами Авакова, презумпція правоти поліцейського повинна працювати, як це відбувається в Німеччині, США, Великобританії, Франції, Італії, Канаді та багатьох інших країнах.

Нагадаємо, що вранці 25 вересня у Дніпрі водій застрелив патрульного поліцейського, який зупинив його авто за порушення правил дорожнього руху. Співробітник патрульної поліції загинув, його напарниця отримала поранення. Згодом вона померла в лікарні під час операції.

Підозрюваного у вбивстві поліцейських у Дніпрі, 33-річного мешканця міста Торез Донецької області Пугачова Олександра, затримали в лікарні Мечникова.

Пов`язані новини