МВС та його відомства купують квартири у фігурантів своїх же розслідувань — «Слідство.Інфо»
Міністерство внутрішніх справ та його відомства — Національна поліція, Державна служба України з надзвичайних ситуацій — закуповують квартири у фігурантів своїх же розслідувань. Більшість квартир купили у двох житлових комплексах.
Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Слідства.Інфо».
Розслідувачі проаналізували дані з порталу використання публічних коштів E-data і з'ясували, що за останні три роки МВС та його управління придбали 143 квартири у Києві та Київській області на щонайменше 121 мільйон гривень. Хоч процедура і передбачає закупівлю житла і на вторинному ринку, всі квартири купили у новобудовах. У Києві, зокрема, придбали майже пів сотні квартир.
Більшість квартир Нацполіція і Міністерство внутрішніх справ купили у двох житлових комплексах — «Дніпровському» поблизу Дарницького вокзалу та «Кришталевих Джерелах», що біля парку «Феофанія».
Що це за ЖК?
«Кришталеві Джерела» відомі можливими махінаціями забудовника з передачею права власності на житло інвесторам будівництва та зведення будинків на місці унікальної гідрогеологічної станції. Цей житловий комплекс є фігурантом кількох розслідувань Нацполіції.
Другий житловий комплекс – «Дніпровський», — що на лівому березі Києва, також під увагою правоохоронців. Нацполіція розслідує справу про можливе порушення правил безпеки забудовником у процесі зведення комплексу. До поліції звернулася жінка, яка стверджувала, що отримала інгаляційне отруєння через викид хлору з балонів.
Обидва комплекси зводив столичний забудовник «КСМ-Груп», який, за даними аналітичної системи YouControl, входить до однойменної бізнес-групи. Ключовими бенефіціарами групи є Микола Копистира та його сини. Один із них, Арсеній Копистира, за даними YouControl, одружений з донькою Михайла Вербенського — високопоставленого працівника МВС з понад 40-річним стажем.
Ще одна будівельна компанія, стосовно якої ведуть розслідування і Нацполіція, і СБУ, — «ДБК-Партнер». Структури МВС за останні кілька років купили в неї 21 квартиру у новобудовах у Києві та Вишгороді. Компанія-забудовник фігурує щонайменше у двох кримінальних справах.
Перша справа — стосовно житлового комплексу «Ярославичі-2», де придбали п’ять квартир для поліцейських. Приблизно десять років тому фірма-забудовник зруйнувала недобудований інфекційний корпус лікарні й на його місці побудувала новобудову. Як вважають у Службі безпеки, будівлю зі шматком землі могли передати незаконно.
Ще одне розслідування, де фігурує «ДБК-Партнер», веде Головне слідче управління Нацполіції — воно стосується можливих порушень стосовно передачі земельних ділянок держпідприємства «Пуща-Водиця» на підставі інвестиційних договорів.
«Слідство.Інфо» звернулося по коментар до заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, але той відправив журналістів до пресслужби відомства. Протягом трьох тижнів вони не отримали відповідей на питання стосовно службового житла.
- Поділитися: