Слідчі СБУ завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького і двох командирів незаконних збройних формувань.

Слідчі СБУ завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького і двох командирів незаконних збройних формувань у справі збитого в 2014 році літака Іл-76 Збройних Сил України.

«Слідчими СБУ отримано беззаперечні докази того, що ватажок терористичної організації «ЛНР» Плотницкий, який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування «батальйон «Зоря», разом з Патрушевим (на той час його заступником) і командиром незаконного збройного формування «Витязь» Гурєєвим були безпосередніми організаторами терористичного акту», — йдеться в повідомленні.

За версією слідчих, з метою блокування українських військових вони влаштували засідки і керували групами бойовиків, озброєних ПЗРК, перекривали авіаційне сполучення аеропорту Луганська.

Так, на одному з аудіозаписів Патрушев говорить Плотницькому: «Зайшли два борти, один збили, другий сів».

На іншому аудіо Гуреєв заявляє: «Ми там довбонули Іл-76, його потрібно погрузити і здати на металобрухт».

Нагадаємо, що у Павлоградському міськрайонному суді, де триває розгляд справи про збитий бойовиками під Луганськом літак Іл-76 з 49 українськими військовими на борту, оприлюднили обвинувальний акт щодо обвинуваченого в справі генерал-майора Віктора Назарова.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був збитий літак Іл-76МД. Він загорівся і впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади і 9 членів екіпажу. Усі загинули.

Поділитись: