УКРАЇНА

«Ми дозволили забрати потяг у депо, блокада триває» – репортаж з редуту на Луганщині

6 березня, 2017 08:29
УКРАЇНА/«Ми дозволили забрати потяг у депо, блокада триває» – репортаж з редуту на Луганщині
Зберегти
Вигляд
Учасники «блокади Донбасу» продовжують перекривати колії на одному з пунктів блокади, редуті «Богдан», розташованому між станціями Світланове та Шипілове в Луганській області.

Учасники «блокади Донбасу» на Луганщині заявляють про те, що вибухівка, виявлена напередоні поліцією, їм не належить, попри те, що її виявили у безпосередній близькості до наметів учасників акції.

Про це вони розповіли журналістам Громадського, які побували на редуті «Богдан», розташованому між станціями Світланове та Шипілове в Луганській області, та поспілкувались з учасниками «блокади».

Вранці 4 березня поліція знайшла вибухові речовини під мостом, де розташований намет блокадників. За повідомленням поліції, під однією з опор мосту виявлено міни «МОН», гранати РГМ-5, близько двох кілограмів тротилу, димові шашки, патрони. 

Цей факт внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Блокадники, у свою чергу, стверджують, що це провокація. За їх словами, місце, де знайшли вибухівку, розташоване за межами редуту, тому вони не можуть нести за це відповідальність.

«Це були два добре запаковані ящики. Як вони там опинились – це велике питання», – сказав Ігор, один з учасників блокади.

Крім того, за повідомленням «Укрзалізниці»,  4 березня на Луганщині було відновлено зупинений «блокадою Донбасу» рух потяга.

Цей локомотив та 57 порожніх вагонів були заблоковані 25 січня. «Колії очистили від сторонніх предметів. Усі заходи з підготовки до відправлення поїзда проходили під контролем правоохоронних органів, які й надалі будуть контролювати його курсування», — йшлося у повідомленні «Укрзалізниці».

Водночас, за повідомленням поліції, потяг вилучили на підставі ухвали суду слідчими Попаснянського відділу поліції та передали в депо Попасної.

У свою чергу, учасники блокади стверджують, що вони не утримували потяг і не перешкоджали його відправленню. Вони також заперечують відновлення залізничного руху на гілці.

«Нічого не змінилось. Редут як стояв, так і буде стояти. Рух потягів у цьому напрямку здійснюватися не буде. Більше того, що приблизно за кілометр від нас невідомі пошкодили залізничні колії. Якщо туди будуть приходити ремонтники і намагатимуться їх полагодити – ми будемо це сприймати як провокацію», – підсумувала прес-секретарка «штабу торговельної блокади» Ольга.

Також повідомлялося, що поліція анулювала 500 дозволів на зброю у ймовірно причетних до «блокади Донбасу».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини