Президент Петро Порошенко під час виступу на Мюнхенські конференції заявив, що глава російської держави Владімір Путін глибоко і щиро ненавидить Україну. Він зауважив, що Росія не визнає української ідентичності і закликав Європу не знімати санкції з РФ до повної деокупації України.

Президент Петро Порошенко під час виступу на Мюнхенські конференції заявив, що глава російської держави Владімір Путін глибоко і щиро ненавидить Україну. Він зауважив, що Росія не визнає української ідентичності і закликав Європу не знімати санкції з РФ до повної деокупації України.

Громадське наводить текст промови президента України у Мюнхені.

Дозвольте мені почати з відомої цитати 1938 року. «Я привіз вам мир для цілого покоління. Ми глибоко вдячні вам. Йдіть додому та добре виспіться». 

Це слова Невілла Чемберлена на захист Мюнхенської угоди.

Швидше за все, ці слова надихнулись обіцянкою нацистів, відразу після Мюнхена, що вони не будуть мати ніяких територіальних претензій в Європі.

Як ми всі знаємо, політика умиротворення була хибною. Ніколи не слід вірити в добру волю того, хто довів, що у нього немає доброї волі. Але чи знаємо ми, що тоді було б правильно зробити? Можливо, залишатись сильними в єдності. І, напевно, це історичний заклик до всіх нас з 1938 року.

Заклик від всіх людей, які повинні були померти в наступні роки, тому що хтось "добре виспався" в неправильний час. Дякувати Богу, що політика умиротворення щодо реваншистської та агресивної Росії не в руслі західної політики. Проте, я чую все більш нав'язливі заклики до умиротворення, принаймні в деякій мірі, стосовно апетитів Росії.

Рухатися в цьому напрямку було б наївним, неправильним і небезпечним. Не тільки для України, але і для Європи, і для всього світу. Це призведе не до миру, а до ще більшої дестабілізації.

Дозвольте пояснити чому. Путін глибоко та щиро ненавидить Україну. Я це знаю особисто. Він заперечує самобутність і унікальну ідентичність українського народу. Він публічно проголошує українську ідентичність частиною російської домінуючої ідентичності. Він не бачить місця України на політичній карті Європи і він хоче розмалювати місце для України російськими кольорами.

Але було б помилкою думати, що апетити Росії обмежуються тільки Україною.

Дозвольте мені нагадати вам одну історію, що говорить сама за себе.

Минулого року, в листопаді, Президент Путін брав участь в церемонії нагородження переможців російської географічної асоціації.

«Де закінчуються межі Росії?» - запитав він одного студента в аудиторії.

«Російські кордони закінчуються в Беринговій протоці зі Сполученими Штатами», — відповів студент.

Це була правильна відповідь, але Путін все ж виправив хлопчика і сказав: «Російські кордони не закінчуються ніде!»

Незважаючи на те, що він сказав потім, що це був просто жарт. Це зовсім не так!

Це доктрина і багато країн —  в Європейському Союзі або за межами Атлантики — вже відчули цю доктрину в дії.

І є тільки один час і одне місце для того, щоб протистояти цьому вченню і зупинити появу російського реваншизму.

Час – «зараз». Місце – «Україна». Ми хочемо свободи – Росія хоче нас покарати за це.

Будь-яка угода з Путіним за спиною України тільки погіршить ситуацію.

Підтримка України є єдиним способом зупинити триваючу агресію і повернути Росію на шлях поваги до міжнародного права і світового порядку.

Дозвольте мені нагадати вам: Україна зробила набагато більше для збереження миру і стабільності, ніж ми отримали у відповідь.

Горезвісний Будапештський меморандум є наочним прикладом в цьому питанні.

Тому що Україна була третьою найбільшою ядерною державою в світі. І ми добровільно відмовились від третього за розміром ядерного арсеналу.

Підтримка України є найдешевшою інвестицією в безпеку Вільного Світу. І є всі інструменти для цього.

По-перше, ніщо не може підбадьорити нас більше ніж дотримання обіцянок перед партнерами та збереження трансатлантичної єдності та солідарності з боку Трансатлантичної спільноти.

По-друге, ніщо так не протверезить Москву як рішучість Заходу у забезпечені дотримання червоних ліній шляхом жорстких санкцій.

Санкції — наш актив, а не відповідальність. Вони є проявом нашої сили, якщо вони залишаться в силі.

Але вони будуть проявом нашої слабкості, якщо відвести їх назад. Зупинення дипломатичного тиску на Росію або пом'якшення санкцій перш ніж Росія вийде з Донбасу і Криму сприятиме подальшій агресії.

Раніше Порошенко обговорив з держсекретарем США Тіллерсоном протидію російській агресії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: